Skvelá správa pre milovníkov histórie: Začalo sa točiť pokračovanie minisérie Mária Terézia

Mária Terézia
18.05.2019TelevíziaV českom meste Kroměříž začali s nakrúcaním pokračovania minisérie Mária Terézia (2017). Filmový štáb tento týždeň natáčal v Arcibiskupskom zámku a záhradách v Kroměříži. Na projekte spolupracujú RTVS, Česká televízia, rakúska ORF, Beta Film Mníchov, Maya production Praha a MR Film.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ďalšie zábery budú podobne ako pri prvej sérii vznikať v Prahe, Valticiach, Českom Krumlove, Buchloviciach, Brne, ale aj v iných lokalitách. Novinkou je zmena hlavnej predstaviteľky Márie Terézie. Keďže sa dej druhej série posunul v čase, Mariu-Luise Stockinger vystriedala rakúska divadelná a filmová herečka Stefanie Reinsperger. Režisér Robert Dornhelm si ju vybral zo štyroch rakúskych kandidátok. Jej manžela Františka Štefana Lotrinského aj tentokrát stvárni český herec Vojtěch Kotek.

V druhej sérii sa objaví výrazne vyšší počet slovenských hercov. Diváci sa môžu opäť tešiť na Táňu Pauhofovú ako grófku Fritzovú, Zuzanu Mauréry ako Mademoiselle de Chartes, Alexandra Bártu ako grófa Kinského, ktorý je hlavným radcom Márie Terézie, Milana Ondríka ako obchodného spoločníka Štefana Lotrinského a Rebeku Polákovú ako grófku Lorenzovú. Dôležitou postavou v druhej časti príbehu bude aj gróf Hadík, neskorší poľný maršal, ktorého stvárňuje Roman Poláčik. K ďalším novým postavám pribudol Peter Kočiš ako gróf Tarouca, ktorý je dôverníkom Márie Terézie, Ondrej Kovaľ ako generál Khevenhuller, Peter Oszlík ako generál Daun, ale aj Roman Luknár ako pruský veľvyslanec či Vica Kerekes.

"Veľmi si vážime ochotu množstva veľmi známych slovenských hercov, ktorí sa zúčastnili na niekoľkých castingoch za účasti režiséra Roberta Dornhelma v Bratislave napriek tomu, že vopred nebolo isté, koho si vyberie. Výber všetkých postáv bolo ako skladanie puzzle, tak aby sa hodili k postavám a ich vzájomným vzťahom a tiež, aby boli pomerne zastúpené zo všetkých zúčastnených krajín a televízií. Som presvedčený, že táto úloha sa tímu RTVS podarila splniť a verím, že diváci budú aj s druhou sériou spokojní," uviedol producent RTVS Vladimír Burianek.

Tvorivý tím zostal rovnaký ako pri predchádzajúcej sérii. Okrem režiséra Roberta Dornhelma a autorky scenára Mirky Zlatníkovej, pokračuje v druhej sérii hlavný kameraman Tomáš Juríček, kostýmový výtvarník Jan Kocman a 2. kameraman Tomáš Stanek. V tíme RTVS zostala šéfdramaturgička Jana Kákošová a producent Vladimír Burianek. Tím doplní nová dramaturgička Veronika Gregušová.

Zdroj: SITA 

Foto: RTVS

Tagy: Mária Terézia miniséria

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov