Vyvrcholila mrazivá dráma Černobyľ: 5 vecí, ktoré boli v realite inak, než ukázal seriál

05.06.2019TelevíziaTelevízna udalosť roka, najlepší seriál v histórii a mnohé iné superlatívy. HBO pripravilo pre divákov päťdielnu minisériu Černobyľ, ktorá rekonštruuje príbeh o jadrovej havárii z roku 1986, jednej z najhorších katastrof v dejinách spôsobených človekom. Niektoré veci však boli v skutočnosti úplne iné, než bolo znázornené v seriáli.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Práve tie si zobral na mušku český kanál na Youtube - Filmová Sedmička - ktorý sa týmto odlišnostiam realita verzus seriál venuje. A niektoré fakty vám doslova vyrazia dych!

Dňa 26. apríla 1986 otriasla jadrovou elektrárňou v Černobyle na Ukrajine mohutná explózia, ktorá uvoľnila nebezpečné rádioaktívne látky nielen na ukrajinskom, bieloruskom a ruskom území vtedajšieho Sovietskeho zväzu, ale tiež do oblastí Škandinávie a západnej Európy.

Jared Harris stvárňuje Valerija Legasova, popredného sovietskeho jadrového fyzika, ktorý viedol vyšetrovanie tragickej udalosti. Stellan Skarsgård hrá podpredsedu vlády Borisa Ščerbinu, ktorého Kremeľ poveril vedením vládnej komisie zisťujúcej okolnosti havárie. Emily Watsonová predstavuje jadrovú fyzičku Uľjanu Chomjukovú, ktorá chce odhaliť tajomstvo okolo nešťastia.

Zdroj: telkáč 

Foto: HBO, Video: Youtube Filmová Sedmička

Tagy: HBO Černobyľ

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov