Obrovský ŠOK pre fanúšikov: HBO zrušila prequel Hry o tróny! Prvý diel sklamal na plnej čiare

01.11.2019TelevíziaZdá sa, že z dvoch pokusov bude úspešný len jeden. HBO údajne odstúpilo od prequelu o Bielych chodcoch. Prvý diel ani zďaleka nedosahoval kvalitu Hry o tróny. Oficiálne však zatiaľ nič nekomentovali. Napriek tomu sa majú diváci na čo tešiť. Prequel o histórii dračieho rodu Targaryenovcov je stále v hre.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Najprv k smutnej novinke. Už už sa zdalo, že sa budúci rok dočkáme prequelu najúspešnejšieho seriálu HBO Hra o tróny. Jednu z hlavných úloh mala stvárniť Naomi Watts. Príbeh sa mal odohrávať tisícky rokov pred pôvodným dejom a ústredným príbehom malo byť zrodenie Bielych chodcov a Detí lesa. 

Prvý diel zlyhal na plnej čiare

Bohužiaľ, HBO sa nakoniec rozhodlo z projektu s názvom Long Night vycúvať. Dôvodom bol pilotný diel, ktorý zlyhal na plnej čiare. Bez kníh Georga R.R. Martina už zrejme Hry o tróny nie sú ani zďaleka zárukou takej kvality, akej sme sa dočkali v seriáli. Okrem ôsmej série, ktorá nenaplnila divácke očakávania. Pilotný diel natáčali začiatkom roka v Severnom Írsku. HBO ho však malo po vzhliadnutí odmietnuť spolu s celým projektom. Oficiálne však odmietlo komentovať správy, že od tohto projektu odstúpilo.

Tento krok bol zo strany HBO nečakaný, keďže na projekte spolupracovali aj s Georgeom R.R. Martinom. Napriek rekordným číslam si však po veľmi vlažnom poňatí poslednej série z pera kedysi oslavovaných scenáristov Davida Benioffa a D. B. Weissa nemôže dovoliť ďalší krok vedľa. Koniec koncov petíciu za pretočenie ôsmej série už podpísalo milión a trištvrte fanúšikov.

Príbeh s pracovných názvom Long Night sa mal odohrávať tisícky rokov pred udalosťami v seriáli počas tzv. Age of Heroes. Politika, sprisahania a zamotané vzťahy mali ísť bokom a mal to byť prequel s novým pohľadom na Západozemie (Westeros) a silnými ženskými hrdinkami. 

House of Dragon

Zrušený prequel však nebol jediným projektom zo sveta Game of Thrones, na ktorom HBO pracuje. Druhým rozbehnutým projektom je seriál s názvom House of Dragon. "S radosťou vám môžem oznámiť, že sme objednali sériu House of Dragon," oznámil riaditeľ programov HBO Casey Bloys. "Dej je zasadený do začiatku vlády rodu Targaryenovcov a vzniku celého Westerosu." Spolupracovať na nej bude aj autor kníh R. R. Martin spolu s Ryanom Condalom a Miguelom Sapochnikom.

Príbeh ma priblížiť krvavú históriu rodu Targaryenovcov, z ktorého pochádza aj legendárna dračia kráľovná Daenerys, približne tristo rokov pred udalosťami v seriáli. Projekt dostal zelenú len pred pár dňami. Vysokým očakávaniam pomáha aj skutočnosť, že novinka je inšpirovaná Martinovou knihou Fire & Blood, ktorá vyšla iba v novembri minulého roka. Tento prequel by mal mať desať dielov. Zatiaľ nie je známe obsadenie ani dátum premiéry. Dúfajme však, že aspoň tento prequel vyjde a budeme si ho môcť čo najskôr vychutnať. 

Zdroj: ČTK 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: SITA/AP/HBO, Video: YouTube/Game of Thrones

Tagy: Game of Thrones Hra o tróny

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov