Fantastická správa pre filmových fanúšikov: Oceňovaný Parazit sa dočká limitovanej série

Film Parazit
12.01.2020TelevíziaSpoločnosť HBO rokuje o seriálovej adaptácii populárnej juhokórejskej snímky Parazit (2019). Na limitovanej sérii v anglickom jazyku budú pracovať autor filmu Džun-ho Pon a americký filmár Adam McKay. Či ich adaptácia, pod ktorú sa podpíšu aj ako výkonní producenti, bude remakeom filmu alebo jeho pokračovaním, zatiaľ nie je známe.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

O práva na spracovanie filmu bol veľký záujem. Kúpiť ich chcel napríklad aj Netlix, no HBO prekonalo jeho ponuku. Parazit, ktorý v sebe mieša prvky čiernej komédie a trileru, zobrazuje príbeh chudobnej, ale o to viac prefíkanej rodiny Kimovcov. Tá sa rozhodne infiltrovať bohatšiu domácnosť rodiny Parkovcov a to tak, že sa jej členovia začnú vydávať za vysokokvalifikovaných zamestnancov.

Film o strete dvoch rôznych svetov už vyniesol Ponovi viacero ocenení a nominácií. Na festivale v Cannes sa stal Parazit vôbec prvým kórejským filmom, ktorému sa podarilo získať prestížnu Zlatú palmu. V nedeľu ho zase ocenili Zlatým glóbusom pre najlepší cudzojazyčný film. Predpokladá sa, že snímku nominuje na svoje výročné ceny Oscar aj americká Akadémia filmových umení a vied.

Zdroj: SITA 

Foto: SITA/Neon via AP

Tagy: film HBO Parazit séria

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov