Pestúnka Fran po rokoch: FOTO Toto že sú oni? Niektorých hercov nespoznáte! Ťažký osud a nové cesty

18.02.2020TelevíziaČas nezastaví nikto z nás. Napriek tomu, že si našich hrdinov z obľúbených seriálov pamätáme rovnako, aj oni starnú a ich životy sa uberajú často úplne iným smerom. To isté platí aj pre Pestúnku Fran a jej hlavných hrdinov. Fran Drescher má dnes síce po 60-ke, no vyzerá vynikajúco, Charles Shaugnessy sa venuje svojej rodine, Daniel Davis hrá vo svojom milovanom divadle a Lauren Lane sa na to vykašľala a učí.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pestúnka Fran Fine (Fran Drescher)

Hlavnú úlohu svojskej pestúnky Fran stvárnila americká herečka Fran Drescher. V seriáli nielen hrala, ale so svojím vtedajším manželom Petrom Marcom Jacobsonom, za ktorého bola vydatá 21 rokov, seriál aj produkovala. Síce sa odvtedy objavila vo viacerých filmoch a seriáloch väčšinou vo vedľajších postavách, najviac si ju diváci pamätajú práve ako pojašenú kozmetičku, ktorá sa náhodne stala pestúnkou, Fran Fine. Osud sa však s herečkou nemaznal. Keď mala 28 rokov, ju a jej kamarátka prepadli u nej doma dvaja ozbrojení psychopati. 

Obe znásilnili a herečka sa z toho dlho nemohla spamätať. V tom čase už bola vydatá za Jacobsona. Ich vyše 20-ročné manželstvo však skrachovalo. Prišiel na to, že je gay. Dodnes sú však s Petrom skvelí priatelia. V roku 2000 diagnostikovali herečke rakovinu maternice, no našťastie v ranom štádiu a vyliečila sa. Dnes si život užíva po boku druhého manžela, indického vedca Shivu Ayyaduraia, za ktorého sa vydala v roku 2014. Okrem iného sa venuje charite aj politike. Musíte však uznať jedno, od 90. rokov sa herečka takmer nezmenila a vo svojich šesťdesiatich dvoch rokoch vyzerá vynikajúco!

Charles Shaughnessy (Maxwell Sheffield)

Kto by si neobľúbil uhladeného elegána Maxwella Sheffielda. Tejto úlohy sa bravúrne zhostil britský herec Charles Shaughnessy, ktorý sa narodil do hereckej rodiny. Jeho osud tak bol jasný a v prvých filmoch si zahral už na základnej škole. V 80. rokoch sa zapísal do Londýnskej divadelnej školy a s ich súborom začal veľa cestovať. Neskôr sa presťahoval do Ameriky, a to aj kvôli herečke Susan Fallander, s ktorou sa oženil vo svojich 28-ich rokoch a odvtedy sú spolu a majú dve dcéry. 

Jeho najznámejšou postavou sa stal Shan Donovan v populárnom seriáli Days of our Lives (Tak ide čas), v ktorom hral osem rokov do roku 1992. Úloha bohatého anglického divadelného producenta v seriáli Pestúnka Fran ho však v našich očiach preslávila viac. Odvtedy si zahral vo viacerých filmoch či seriáloch, no podobne ako Drescher, ani jeho už nič iné nepreslávilo viac. 

Daniel Davis (Niles)

Daniel Davis sa narodil pred sedemdesiatimi štyrmi rokmi v americkom Arkansase. Ľudia si často myslia, že je Brit, no mýlia sa. Akurát vie ako jeden z mála skvelo napodobniť nielen britský  prízvuk, ale aj správanie sa Angličana. Vyštudoval viaceré herecké školy a istý čas herectvo aj učil. Svoju prvú hereckú prácu dostal v jedenástich rokoch a prvú úlohu získal vo filme Pigeons z roku 1970. V televízii a vo filmch sa pravidelne objavuje od 80. rokov. Veľký zlom prišiel práve v seriáli Pestúnka Fran. 

Po tomto seriáli však herecké príležitosti ubúdali. Mohli ste ho vidieť v seriáli Advokáti či Frasier. Na svoje konto si pripísal aj filmy K-9 Môj priateľ so studeným čumákom, Hon na ponorku, Havana, Columbo či Dokonalý trik. Išlo však o menšie úlohy. Davisovou veľkou vášnou je najmä divadlo, kde aktívne pôsobí dodnes. Objavil sa na Broadwayi aj v iných divadlách. 

Lauren Lane (C.C. Babcock)

Lauren Lane vyrastala v Texase, kde študovala na univerzite výtvarného umenia. Magisterský titul získal na konzervatóriu v San Franciscu. Po dokončení štúdia sa objavila v niekoľkých divadelných hrách. Filmový debut na ňu čakal v komédii Interface z roku 1984. Objavila sa v menších úlohách v niekoľkých známejších seriáloch, no najviac ju preslávila práve úloha C.C. Babcock, ktorú stvárnila naozaj skvelo. 

Po seriáli, v ktorom sa ako C. C. objavovala až dokonca, si zahrala ešte v dvoch filmoch, no potom sa na herectvo vykašľala. Je vášnivá čitateľka a je členka klubu "The Actors Gang", ktorého členom bol napríklad aj Tim Robbins. V súčasnosti vyučuje na univerzite divadla a tanca v Texase. Bola vydatá a má jednu dcéru. V budúcnosti plánuje dať do obehu vlastnú kolekciu kabeliek. 

Nicholle Tom (Margaret 'Maggie' Sheffield)

Čo sa týka detí, tie sú zrejme herecky o trochu aktívnejšie, no ich "úspech" sa vyrovná ich starším kolegom. Nicholle Tom je známa z Pestúnky Fran, no v tom istom čase točila aj Beethovena, ktorý ju tiež preslávil. Má dvoch súrodencov, dvojča Davida a sestru Heather. Kariéru odštartovala s bratom už ako osemročná v Chicagu. Neskôr sa presťahovali do Seattlu a všetci traja súrodenci začali hrať v reklamách. 

Zlom nastal v roku 1992 - prišiel Beethoven a Pestúnka Fran a všetci si ju preto pamätáme ako milé, nesmelé dievčatko. Neskôr si zahrala aj vo filmoch Závod o zlato a Denník princeznej, no väčšej úlohy sa už nedočkala, no vo filmoch sa objavuje dodnes. Už dlhšie tvorí pár s hudobníkom Robbym Fontanom. 

Benjamin Salisbury (Brighton Sheffield)

Salisbury bol už od detstva talentovaným komikom. Keď boli kamery vypnuté, často zabával publikum svojimi tančekami a improvizáciou. Úloha Brightona v Pestúnke Fran je určite jeho najväčšou. Objavil sa ešte v niekoľkých filmoch, no poslednýkrát sme ho mohli vo filme vidieť v roku 2006, odvtedy sa herectvu nevenuje. V tom istom roku sa oženil s Kelly Murkey a má dve deti. Od roku 2017 pracuje ako riaditeľ prevádzky parku v hollywoodskom štúdiu Universal Studios. 

Madeline Zima (Grace Sheffield)

Z detských hercov je určite najznámejšia. Jej začiatky siahajú do roku 1993, kedy sa začal seriál Pestúnka Fran, okrem iného sa objavila vo filme s podobným názvom Pestúnka, kde si zahral Hulk Hogan, jeden z najznámejších wrestlerov. S pestúnkami sa rozbehla aj kariéra vtedy osemročnej Madeline. Jej debutom bol film Ruka na kolíske, v ktorom si zahrala už keď mala šesť rokov. V reklamách sa však objavila už vo svojich dvoch rokoch. 

Ako dieťa očarila kritikov, no po týchto dvoch úlohách volo viac-menej ticho. Ďalšia väčšia úloha prišla až v roku 2007 v seriáli Californication, kde si zahrala mladučkú Miu, ktorá zviedla divokého spisovateľa Davida Duchovneho alias Hanka Moodyho. Bola nominovaná na Young artist awards, ktorú však nevyhrala. Okrem herectva sa venuje aj písaniu humorných poviedok. Má dve sestry, ktoré sa tiež venujú herectvu.

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: Columbia TriStar

Tagy: Fran Drescher Pestúnka Fran

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov