RTVS zaradila do programu novú reláciu Školský klub pre malých školákov

18.03.2020TelevíziaNa obrazovky RTVS pribudla od stredy 18. marca nová interaktívna relácia pre malých školákov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"V nej sa zábavnou formou počas 45 minút dozvedia množstvo nových poznatkov. Zároveň sa môžu zapájať do úloh, ktoré im zadajú učitelia a prostredníctvom televíznej obrazovky sa budú môcť podeliť o svoje riešenia," informovala Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS. Tá bude "Školský klub - hodinka z triedy bez triedy" vysielať na Dvojke každý pracovný deň od 9.15 do 10.00 h do 27. marca.

Reláciou bude sprevádzať jeden z moderátorov - Adela Mojžišová, Ondrej Lenárth a Martina Slobodová, ktorých deti poznajú z programu Smajlíkovci. Do štúdia prídu dvaja učitelia - Barbora Drinková a Dávid Králik. Hlavnou metodičkou je Dagmar Môťovská, tútorka Hejného metódy.

"Nepôjde o klasické vyučovanie, ale o interaktívny a zábavný spôsob, ako sa niečo nové a zaujímavé dozvedieť aj mimo školy, ktoré sú teraz zatvorené," vysvetlil šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko. Verejnoprávny vysielateľ reaguje reláciou plnou nových objavov z oblasti zdravia, prírodopisu, matematiky či geografie na mimoriadnu situáciu: "Po 27. marci budeme na základe aktuálneho stavu v Školskom klube pokračovať, prípadne ho rozšírime."

Zapojiť do vysielania sa môžu aj deti pri televíznych obrazovkách, ktoré sa spolu s rodičmi môžu zahrať pri plnení domácich úloh a odpovede posielať na skolskyklub@rtvs.sk. Budú kresliť, vytvárať rôzne modely z vecí, ktoré majú doma, prípadne odpovedať na zábavné otázky. Na druhý deň sa v živom vysielaní dozvedia nielen správnu odpoveď, ale ich nápady, riešenia a výtvory uvidia všetci diváci Dvojky.

Obsahovú, metodickú a organizačnú podporu Školskému klubu zabezpečuje základná škola FELIX Bratislava a tiež vzdelávacia nezisková organizácia Indícia. So zbieraním námetov na vysielanie pomáhajú aj organizácie Živica, Centrum inkluzívneho vzdelávania, iniciatíva Deti nepočkajú a ZŠ Letná v Poprade.

Zdroj: TASR 

Foto: Getty Images

Tagy: RTVS Dvojka

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov