Koronavírus sa postaral o ďalší veľký škrt: RTVS odložila štart významného projektu

Matej Hajko
24.03.2020TelevíziaRozhlas a televízia Slovenska (RTVS) odkladá na neurčito spustenie samostatnej programovej služby Šport. Informovala o tom hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková s tým, že plány skomplikovala pandémia nového koronavírusu a postupné rušenie veľkých športových udalostí tohto roka.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Rozbehnuté práce, ktoré súviseli s prípravou nového vysielacieho okruhu, chce však RTVS dokončiť v maximálne možnej miere. V pôvodne uvažovanom termíne plánovala RTVS športový program spustiť pred začiatkom majstrovstiev Európy vo futbale. V prípade, že by slovenskí futbalisti na turnaj nepostúpili, boli alternatívou pre začiatok vysielania letné olympijské hry v Tokiu, obe podujatia však už preložili na rok 2021.

"V čase vrcholiacich príprav na vznik Športu, keď sú rozbehnuté stavebné práce, technologické obstarávania, skladba programu, nákup licencií a výberové konania na nových ľudí, sme sa dostali do obrovskej neistoty. V tejto chvíli by bolo maximálne nezodpovedné oznámiť konkrétny termín spustenia nového okruhu a vstupovať do ďalších finančných záväzkov," vysvetlil šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.


Veľká zmena! RTVS prišla o práva na MS v hokeji, bude ich vysielať táto televízia


Ako tvrdí, nikto nevie predpovedať, ako sa situácia okolo nového koronavírusu vyvinie a kedy začne šport na Slovensku a vo svete naplno fungovať. "Keď bude jasné, že je to procesne, finančne a personálne reálne, tak prípravy opäť rozbehneme," deklaruje Hajko. RTVS však chce rozbehnuté práce dokončiť v maximálnej možnej miere. Týka sa to rozširovania vysielacích priestorov i zázemia pre redakciu. "Využijú sa v prospech efektívneho fungovania celej inštitúcie," poznamenal Hajko.

Zdroj: TASR 

Foto: TASR - Jaroslav Novák

Tagy: RTVS Matej Hajko Šport

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov