Seriálový hit RTVS zabodoval na plnej čiare: Posledná časť bola rekordná

06.04.2020TelevíziaDráma a emócie do poslednej chvíle, ktoré udržiavali divákov v napätí každú nedeľu večer počas 12 týždňov. Seriál RTVS Hniezdo získal niekoľko prvenstiev, a to nielen z hľadiska sledovanosti, ale aj diváckych ohlasov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Hniezdo v sledovanosti prekonalo doterajšie pôvodné seriály RTVS – Kolonáda, Tajné životy a Inšpektor Max. Každú z dvanástich častí Hniezda si pozrelo okolo pol milióna divákov. V priemerne ich napriek silnej konkurencii na TV Markíza a TV JOJ videlo 550.000 ľudí s trhovým podielom 21,7%.

Rekordná bola posledná časť, ktorú RTVS odvysielala 5. apríla. Rozuzlenie prepletených príbehov troch rodín si nenechalo ujsť 643.000 divákov (Shr 24,1%) v cieľovej skupine 12+. Jednotka v čase vysielania Hniezda bola počas 12 týždňov zvyčajne lídrom na trhu a seriál jednoznačne patril k najsledovanejším programom tohto roku okrem spravodajstva a publicistiky.

Najviac zaujal vysokoškolsky vzdelaných divákov, z veľkých miest a obcí. Bodoval hlavne u žien a obyvateľov Bratislavského kraja. Diváci oceňovali hlavne jeho autentickosť, realistické spracovanie témy bez zbytočného prikrášľovania, s ktorou sa vedeli stotožniť a výborné herecké výkony hlavných hrdinov.

„Veľmi ma teší, že seriál z produkcie RTVS mal takú vysokú sledovanosť a pozitívne ohlasy verejnosti. Je to dôkazom toho, že ľudia si stále radi pozrú pôvodnú tvorbu, ktorá rozoberá reálne životné príbehy a osudy. Som o to radšej, že takáto kvalitná produkcia dáva možnosť rastu aj našim hercom a tvorcom,“ konštatoval televízny programový riaditeľ RTVS Marek Ťapák.

Zdroj: Tlačová správa 

Foto: RTVS, Video: Youtube RTVS

Tagy: RTVS Hniezdo

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov