RTVS spúšťa na Trojke novú reláciu, jej moderátorkou bude Katarína Brychtová

Katarína Brychtová
20.04.2020TelevíziaNová relácia Encyklopédia prevencie - Spolu to zvládneme prinesie odpovede na otázky, ako prežiť súčasnú náročnú situáciu spôsobenú pandémiou nového koronavírusu bezpečne, v duševnom a fyzickom zdraví. Novinka štartuje na Trojke v pondelok 20. apríla o 18.45 h. Informovala o tom Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nový 10-minútový magazín určený hlavne seniorom bude Trojka vysielať každý pracovný deň počas štyroch týždňov vždy pred 19.00 h. Má priniesť sumár rád, ako zvládnuť súčasnú koronakrízu. "Celosvetová pandémia sťažila život každému z nás, ale najohrozenejšou skupinou sú práve seniori. Izolácia a obmedzená aktivita môže u mnohých z nich zhoršiť ich psychický a fyzický stav, ale zároveň zvyšuje riziko, že ľahšie podľahnú podvodníkom. V našej relácii preto prinesieme nielen najdôležitejšie rady, ale aj pokoj, rozvahu a optimizmus," priblížila intendantka Trojky Judita Gembická.

Každá časť je rozdelená do niekoľkých rubrík. Riaditeľ odboru prevencie kriminality ministerstva vnútra Jozef Halcin priblíži príklady z praxe, ako sa úspešne brániť praktikám podvodníkov, ktorí sa snažia seniorov dobehnúť práve v krízových situáciách. Klinický psychológ Martin Miler pomôže so psychologickými radami a cvičeniami, ako zvládnuť samotu, odlúčenie, ale aj ponorkovú chorobu. Odborný výklad z oblasti epidemiológie podá profesorka Zuzana Krištúfková a praktické rady a tipy na to, ako si doma vytvoriť jednoduché a účinné opatrenia proti šíreniu vírusu chemik Miloš Kosír.

Moderátorkou relácie je Katka Brychtová, ktorá nový projekt komentovala slovami: "Chceme v tejto ťažkej dobe priniesť seniorom dôležité informácie a rady, ale aj milé slovo a trochu ľudského tepla. Potrebujú to a zaslúžia si to."

Zdroj: TASR 

Foto: TASR - Jakub Kotian

Tagy: RTVS Katarína Brychtová Encyklopédia prevencie - Spolu to zvládneme

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov