Ťažké časy v Hornej Dolnej: Ohrozuje ju KORONAVÍRUS! Rekordná sledovanosť, herci v karanténe

16.05.2020TelevíziaHorná Dolná zažíva ťažké časy. Ohrozuje ju pandémia koronavírusu. Jej obyvatelia sú nútení prijať radikálne opatrenia. Aké? To sa diváci dozvedeli vo štvrtkovej epizóde. Horná Dolná v karanténe zažila rekordnú sledovanosť!
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Mimoriadne opatrenia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu ochromili aj slovenskú seriálovú tvorbu, televízia Markíza musela preto pozastaviť výrobu viacerých diváckych hitov. O nové príbehy svojich obľúbených hrdinov tak dočasne prišli aj fanúšikovia komediálneho seriálu Horná Dolná, jeho tvorcovia však teraz prišli s veľkým prekvapením.

Rekordná sledovanosť!

Pre divákov pripravili špeciálnu epizódu s názvom Horná Dolná v karanténe, ktorú odvysielala vo štvrtok večer. Aj nakrúcanie tohto špeciálu prebiehalo skutočne mimoriadnym spôsobom. Každý z účinkujúcich natočil svoje herecké vystúpenia vo vlastnej réžii bez priameho kontaktu s inými zložkami výroby, a teda za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení. Epizóda divákom ukázala, ako prežívajú domácu izoláciu obyvatelia najznámejšej seriálovej dedinky.

Zdá sa, že tento krok sa tvorcom vyplatil. Horná Dolná v karanténe totiž zažila rekordnú sledovanosť, informovala o tom TV Markíza. V strategickej cieľovej skupine od12 do 54 rokov sa stala jednoznačne najsledovanejším nespravodajským programom dňa. V tejto obchodne podstatnej cieľovej skupine dosiahla Horná Dolná v karanténe výborný rating 9,8 % a trhový podiel 25,0 %. Konkurenčné programy značne zaostali. Netradične natočený premiérový príbeh si vychutnalo celkovo 389-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Najväčšia zbraň je poriadna dávka humoru

„Súčasná situácia nám neumožňuje ponúknuť divákom nové časti seriálu v podobe, na akú boli zvyknutí, veľmi si však vážime ich nehasnúcu priazeň, a tak vznikla Horná Dolná v karanténe. Špeciál, ktorý ukáže, ako prežívajú domácu izoláciu obyvatelia najznámejšej seriálovej dedinky. Určite netreba zdôrazňovať, že ich najväčšou zbraňou v boji proti koronavírusu je poriadna dávka humoru,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Som na Slovensko hrdý

„Našou úlohou je prinášať divákom zábavu. V ťažkých dobách o to viac, preto ma veľmi teší, že budeme opäť na obrazovkách s premiérovou časťou a možno vyčaríme pár úsmevov. Som hrdý na to, ako sa Slováci postavili k tejto situácii a verím, že vďaka Hornej Dolnej na chvíľu zabudnú na všetky obmedzenia a nepríjemnosti,“ povedal za celý herecký tím Peter Brajerčík alias seriálový Lacko Frlajz.

Diváci uvideli svoje obľúbené postavy, akými sú majiteľ najslávnejšej červenej rapidečky Ďuro Brmbalík (Dano Heriban), svojrázny policajt Stano Sojka (Michal Kubovčík), starosta Karol Frlajz (Peter Sklár), asistentka starostu Erika Bednáriková (Petra Polnišová), chlapec pre všetko Lacko Frlajz (Peter Brajerčík), farár Ján Chalupka ml. (Marek Majeský) a trojica krčmových štamgastov Bystro (Matej Landl), Kokos (Roman Slanina) a Tunel (Juraj „Šoko“ Tabaček). 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: YouTube/TV Markíza, Reprofoto TV Markíza, Video: YouTube/TV Markíza

Tagy: TV Markíza Horná Dolná koronavírus

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov