RTVS odvysiela trojdielny špeciál o pandémii koronavírusu na Slovensku: TOTO všetko zachytil

Zábery z natáčania relácie MOJA DIAGNÓZA - Nový koronavírus na Slovensku
12.06.2020TelevíziaRTVS uvedie na obrazovkách Dvojky trojdielny špeciál MOJA DIAGNÓZA - Nový koronavírus na Slovensku, v ktorom sa diváci zoznámia s príbehmi ľudí stojacich za úspešným zvládnutím pandémie nového koronavírusu na Slovensku. Prvú časť si nenechajte ujsť už dnes 12. júna o 20:10 na Dvojke.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Uplynulé mesiace sme boli svedkami, ako svet zachvátila pandémia a situácia sa dotkla každého z nás. Diváci už dnes večer môžu vidieť prvú časť novej trojdielnej relácie s názvom MOJA DIAGNÓZA, ktorá sa venuje práve pandémii koronavírusu na Slovensku.

Ako infomoval PR manažér RTVS Filip Púchovský, tvorcovia sa rozhodli túto historickú etapu našej spoločnosti v oblasti zdravotníctva, medicíny, vedy a výskumu zachytiť a priniesť na obrazovky RTVS. „Špeciálne trojdielne vydanie vzdáva úctu a je poďakovaním výnimočným ľuďom, ktorí  pomohli úspešne zvládnuť epidémiu koronavírusu na Slovensku“, hovorí dramaturg RTVS Robert Valovič.

V prvom dieli nebudú chýbať vyjadrenia odborníkov

Úvodný diel dokumentu je viazaný na Bratislavský kraj, pričom prezentuje úspešnú lokalizáciu, diagnostiku a izoláciu vírusu, ako aj prácu v oblasti vedy a výskumu a všetkých zložiek, ktoré sa podieľali na úspešnom zvládnutí situácie na Slovensku od prvej správy až do dnešných dní.

"K téme sa vyjadria okrem iných profesor Vladimír Krčméry, hlavný hygienik SR Ján Mikas, predstavia sa vedci  a výskumníci z Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied a Vedeckého parku Univerzity Komenského, ktorí vyvinuli unikátny diagnostický test výnimočný spomedzi všetkých v Európe," priblížil prvý diel cyklu Púchovský.

Druhý diel zachytí boj o vyliečenie pacienta a nasadenie zložiek

Druhý diel trojcyklu zavedie divákov do Banskobystrického kraja a cez príbeh pacienta ohrozeného ochorením Covid – 19 zachytáva boj  o jeho vyliečenie a náročnú prácu jeho lekárky a tímu odborníkov okolo primárky infektológie doktorky Diany Vološinovej vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta. 

Dokument tiež ukáže, ako bola zabezpečovaná bežná zdravotná starostlivosť a súčinnosť záchranných zložiek, operačných stredísk a krízového štábu Banskobystrického okresu pri ohrození zdravia obyvateľstva. Dvojka druhú časť cyklu prinesie v premiére 19. júna o 20:10

Príbehy z východného Slovenska predstaví tretia časť

Posledná časť cyklu predstaví príbehy z východného Slovenska. Konštruktéri v Chirane Stará Turá vyvinuli a okamžite preniesli do výroby originálny slovenský prístroj na podpornú pľúcnu ventiláciu pacientov, o ktorý vďaka jeho unikátnej viacúrovňovej technológii prejavili záujem mnohé krajiny sveta. V dokumente sa tiež predstavia lekári z Košíc, ktorí sa podieľali na vývoji ventilácie a zvládnutí koronakrízy na východe krajiny a o svoj pohľad sa podelí aj prezident Slovenskej spoločnosti 

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: rtvs

Tagy: RTVS MOJA DIAGNÓZA - Nový koronavírus na Slovensku

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov