Svet spoznal nominácie na ceny Emmy: Najviac ich získal dystopický seriál Watchmen

Záber zo seriálu Watchmen
30.07.2020TelevíziaNajviac, dovedna 26 nominácií na tohoročné americké televízne ceny Emmy, získal v utorok dystopický sci-fi seriál Watchmen. Zoznam nominovaných zverejnila v utorok Americká Akadémia televíznych umení a vied (ATAS), ktorá každoročne prestížne ceny Emmy udeľuje, informovala agentúra AP.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Seriál Watchmen získal nomináciu aj v kategórii najlepšej minisérie. Na najlepších hercov v hlavnej či vedľajšej úlohe boli zároveň nominovaní viacerí z jeho predstaviteľov vrátane Reginy Kingovej a Jeremyho Ironsa. Seriál Watchmen z produkcie HBO vychádza z námetu rovnomenného komiksu Watchmen (Strážcovia) a odohráva sa vo svete alternatívnej histórie, zaoberá sa aj rasizmom.

Druhý najvyšší počet nominácií (20) na Emmy získal komediálny seriál The Marvelous Mrs. Maisel z produkcie spoločnosti Amazon. Z ním s 18 nomináciami nasledoval dramatický seriál Ozark produkovaný spoločnosťou Netflix.

Nominácie, ktoré akadémia ATAS obvykle pomerene pompézne oznamuje zo svojej centrály v Los Angeles, boli tentokrát ohlásené len na virtuálnej ceremónii. Tú moderovala afroamerická komička a herečka Leslie Jonesová, pričom jednotlivé nominácie oznámili - prostredníctvom telemostu zo svojich domovov - herci Laverne Coxová, Josh Gad a Tatiana Maslanyová. Víťazov 72. ročníka cien Primetime Emmy Awards vyhlásia 20. septembra.

Zdroj: TASR 

Foto: SITA/Mark Hill/HBO via AP

Tagy: HBO Emmy nominácie Watchmen ATAS

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov