Legendárny československý seriál sa vracia! Tentokrát v zahraničnej réžii: V hlavnej úlohe stand-up komik

04.08.2020TelevíziaNemecká televízia ARD začne tento rok na jeseň vysielať nové diely obľúbeného detského seriálu Pan Tau, ktorý v 70. rokoch minulého storočia nakrúcala československá televízia v západonemeckej koprodukcii. Informovala o tom dnes agentúra DPA.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pôvodný tvorcovia seriálu režisér Jindřich Polák, scenárista Ota Hofman a ani predstaviteľ hlavnej úlohy Otto Šimánek už nežijú. Práva k natočeniu ďalších dielov si pred niekoľkými rokmi zabezpečila nemecká produkčná spoločnosť Caligari.

Hlavnú postavu stvárni stand-up komik

Štrnásťdielna séria bola natočená v Nemecku v angličtine a s britskými a nemeckými hercami, informovala ARD. Hlavnú postavu usmievavého džentlmena s kúzelným klobúkom stvárnil anglický stand-up komik Matt Edwards. V rokoch 1970 až 1978 vzniklo v československo-západonemeckej koprodukcii 33 dielov televízneho seriálu Pan Tau, v ktorom sa hlavná postava vedela okrem iného mnohonásobne zmenšiť.

Usmievavý chlapík v obleku a s neodmysliteľným čarovným klobúkom, ktorý v prvých dvoch z troch sérií nehovoril a so svetom komunikoval pantomímou a tancom, si detské srdcia získaval kúzelnými kúskami. Príbehy Pana Tau vyšli aj knižne a boli tiež spracované do filmov Poplach v oblakoch, Od zajtrajška nečarujem a Pan Tau. Okrem Otta Šimánka sa v seriáli objavili aj ďalšie legendy českého filmu - Vladimír Menšík, Jiří Sovák, Jiřina Bohdalová, Slávka Budínová, František Filipovský a mnoho ďalších.

Zdroj: ČTK 

Foto: YouTube/winkytwinky TV Klassiker, Video: YouTube/winkytwinky TV Klassiker

Tagy: Pan Tau

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov