Čarovné Vianoce na RTVS: Klasické rozprávky, ale aj horúca premiéra

Celeste Buckingham
12.12.2014TelevíziaRozprávky, slovenskú i svetovú filmovú klasiku a tiež množstvo premiér sľubuje počas vianočných a novoročných sviatkov program Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Verejnoprávna televízia ponúkne na Štedrý deň na Jednotke popri premiére novej slovenskej rozprávky Láska na vlásku aj Kuba, Sokoliara Tomáša či Vianočné oblátky.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Deťom sľubuje Jednotka rozprávkové Vianoce, keď napríklad od 22. decembra do 2. januára denne prinesie rozprávky bratov Grimmovcov a premiéry rozprávok - Sniežik biely kožúšok, Snežný drak či Tajomstvo starej bambitky.


Mohlo by vás zaujať: Celeste Buckingham vo filme Láska na vlásku: Zahrá si jemnú princeznú


Na prvý sviatok vianočný zaradí do vysielania premiéru poľskej romantickej komédie Noc plná zázrakov (Listy od M.) a na druhý sviatok vianočný zas premiérovo uvedie úvodnú časť z nemeckej trojdielnej rodinnej ságy Hotel Adlon o osudoch rodiny Adlonovcov a ich hotela od jeho otvorenia v roku 1904, cez obe svetové vojny, rozdelenie Berlína až po znovuotvorenie hotela v 90. rokoch. Zo slovenskej klasiky možno v sviatočnom programe Jednotky nájsť napríklad Slovácko sa nesúdi a Tisícročnú včelu, informoval PR manažér RTVS Juraj Kadáš.

Na Silvestra sa diváci môžu tešiť na špeciálne vydania zábavných relácií Milujem Slovensko, Nikto nie je dokonalý a Neskoro večer - show Petra Marcina a na Nový rok na premiéru českého filmu Revival s Bolkom Polívkom, Mariánom Geišbergom a ďalšími. Začiatkom roka avizuje Jednotka tri nové formáty. Presne na Nový rok, 1. januára odpremiéruje prvú časť nového pôvodného seriálu Tajné životy a po ňom prvú časť z kanadského dramatického seriálu Zátoka nádejí (Cedar Cove) s Andie MacDowell. 


Mohlo by vás zaujať: Štedré české Vianoce: Nové rozprávky a premiérové filmy


Vianoce na Dvojke budú ľudové, duchovné, rodinné a hudobné, avizuje RTVS. Napríklad na Silvestra odvysiela druhý program verejnoprávnej televízie v premiére džezový koncert Robbieho Williamsa. Na Nový rok ponúkne Novoročný koncert Viedenských filharmonikov a na Troch kráľov pripomenie zvyky pravoslávnych Vianoc. Dvojka bude patriť aj športu. Športoví fanúšikovia sa môžu tešiť napríklad na priame prenosy z Majstrovstiev sveta v hokeji juniorov v Kanade, Rally Dakar 2015 a ďalšie programy. 

Vianoce vo vysielaní Slovenského rozhlasu obohatí viac slovenských vianočných piesní. Rádio Slovensko tradične pripraví súhrny udalostí roka 2014 na Slovensku a vo svete. V jeho éteri zaznie aj výber toho najlepšieho z archívov Slovenského rozhlasu a Českého rozhlasu a na Nový rok tradične omša a príhovor prezidenta SR. Duchovne orientované programy zaradia do vysielania všetky okruhy SRo. Rádio Regina sa zameria na vytvorenie domáckej atmosféry.


Mohlo by vás zaujať: Jednotka bude krotiť dlhy: Nová relácia môže pomôcť práve vám


Pre svojich poslucháčov pripravilo rozprávky a rozhlasové hry, sviatočné pásma, hudobné a náboženské programy. Vianočné pozdravy od výtvarníkov, hudobníkov, literátov a ďalších si možno vypočuť v programe Pošli ďalej na Rádiu Devín. Vo sviatočnej ponuke vysielania Devína nechýbajú poézia, fíčre a čítanie na pokračovanie.

Na programe sú medzi iným reportáže o vianočnej výzdobe v európskych mestách nazvané Európske Vianoce. Alternatívne Vianoce sľubuje Rádio_FM a vo vianočnom duchu sa ponesie i program troch digitálnych služieb SRo - Rádia Junior, Rádia Litera a Rádia Klasika. 

Zdroj: SITA 

Foto: Facebook

Tagy: Láska na vlásku RTVS

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov