Woody Allen vs. jeho ex: HBO prináša šokujúci dokument! Drsný pohľad na sexuálny škandál

20.02.2021TelevíziaDokument Allen vs. Farrow z produkcie spoločnosti HBO Documentary Films, ktorého autormi sú oceňovaní investigatívni filmári Kirby Dick, Amy Ziering a Amy Herd, sa ponára do osobných príbehov sprevádzajúcich jeden z najslávnejších a v bulvári najviac prepieraných škandálov Hollywoodu. Obvinenia Woodyho Allena zo sexuálneho zneužívania vtedy sedemročnej dcéry jeho partnerky Dylan.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Dokument sa ďalej zaoberá následným súdnym sporom o opatrovníctvo, odhalením Allenovho vzťahu so Soon-Yi (dcérou Mie Farrow) a kontroverzným vývoja v nasledujúcich rokoch. Tento škandál sa dostal opäť na povrch potom, čo sa viacero herečiek ozvalo, že boli sexuálne obťažované, v dôsledku toho neskôr vzniklo hnutie Me too. 

Harmonické manželstvo sa roztrieštilo

Dovtedy harmonické partnerstvo Farrow a Allena, ktorí boli známi pre svoj súlad na filmovom plátne i mimo kamery, sa v dôsledku verejného obvinenia zo zneužívania a následných vyostrených sporov nenávratne roztrieštilo a vzťahy rozrastajúcej sa rodiny boli pretrhané. Prvá časť dokumentárnej minisérie Alles vs. Farrow bude uvedená v pondelok 22. februára. Zostávajúce časti budú potom k dispozícii každý ďalší pondelok na HBO GO.

V pútavom seriáli sa prelínajú poznatky novej investigatívnej práce, ktoré sú založené na starostlivom skladaní čriepkov z rodinných videí, súdnych dokumentov, policajných dôkazov, záberov odhaľujúcich nové skutočnosti a doteraz nezverejnených nahrávok - s jedinečnými podrobnými výpoveďami Mie, Dylan a Ronana Farrowových, rodinných priateľov Carly Simon, prokurátora Franka Macoa, ďalších príbuzných, vyšetrovateľov, znalcov a iných priamych svedkov, z ktorých mnohí o prípade hovoria verejne úplne prvýkrát.

Príbeh jedného z najvplyvnejších párov v Hollywoode 

V seriáli dostávajú tiež priestor významné hlasy z oblasti kultúry, ktoré analyzujú dielo Woodyho Allena v širšom kontexte a skúmajú, ako odhaľovanie osobných životov umelcov verejnosti môže vyústiť v prehodnotenie ich doterajšej práce. Allen vs. Farrow ponúka dôverný pohľad na očarujúce začiatky vzťahu Mie Farrow a Woodyho Allena, ktorí spolu za desať rokov natočili trinásť úspešných filmov a stali sa jedným z najvplyvnejších párov Hollywoodu.

Zachytáva, ako si Allen vedie v úlohe otca ich spoločných potomkov i detí svojej partnerky z predchádzajúcich vzťahov. Svoju úlohu však zohrávajú aj tienisté stránky ich rodinného života, ktoré všetkým kariérnym aj osobným úspechom dávajú ponurý podtón. Allen vs. Farrow sa zameriava na zdrvujúce účinky traumy v rodine a je dramatickým vyobrazením toho, akú nedôveru a odpor môže jediné obvinenie vyvolať.

Rozpútajú tvorcovia celonárodnú diskusiu?

Svojimi prelomovými filmami prispeli Kirby Dick a Amy Ziering k rozpútaniu celonárodnej diskusie
a ďalekosiahlym zmenám v politike a výrazne ovplyvnili vývoj amerických inštitúcií a kultúry. Za svoje dielo získali uznanie a hlavné filmové a televízne ceny, medzi ktorými sú dve oscarové nominácie, cena Emmy®, Peabody, cena Alfred I. duPont-Columbia University a Cena Georgea Polka. Ich posledný kritikou uznávaný dokumentárny film Zo záznamu (On The Record) je aktuálne možné vidieť na HBO GO.

Dokument uvádza HBO Documentary Films v spolupráci s Impact Partners, Chicago Media Project a Jane Doe Films Production. Réžia Kirby Dick a Amy Ziering, produkcia Amy Herda a Jamie Rogers; producenti Kirby Dick, Amy Ziering, Dan Cogan, Tara Lynda Guber, Artemis Rising Foundation, Maiken Baird, Ian Darling, Steve Cohen a Paula Froehle, The Lozen Foundation, Debbie L. McLeod, Jenny Raskin, Geralyn White Dreyfous, strih Mikaela Shwer a Parker Laramie, hudba Michael Abels. Za HBO: Senior Producer Sara Rodriguez a Executive Producers Lisa Heller a Nancy Abraham. 

Foto: HBO, Video: YouTube/HBO CZSK

Tagy: HBO Woody Allen Mia Farrow

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov