Slovenská rozprávka trhá rekordy: Úspešná v televízii aj za hranicami

Láska na vlásku
30.12.2014TelevíziaLáska na vlásku prekonala desaťročný rekord sledovanosti Rozprávka plná známych tvárí, ktorá svoj televízny úspech predznamenala už návštevnosťou v kinách, nesklamala očakávania. Naopak stala sa absolútnym víťazom tohtoročných Vianoc.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Lásku na vlásku si počas premiérového a reprízového vysielania na Jednotke pozrel takmer jeden milión divákov (skupina 12+). Počas oboch vysielaní bola jednotkou na trhu. Premiérové vysielanie bolo zároveň najsledovanejším vianočným programom na Jednotke za posledných 10 rokov (druhým najsledovanejším od spustenia peoplemetrových meraní).


Slovenské klenoty Vianoc: Toto sú naše najlepšie sviatočné filmy


"Som veľmi rád, že si rozprávka z našej dielne získala priazeň nielen divákov na Slovensku, ale zažiarila aj medzi programami v  susedných Čechách," povedal o mimoriadnom úspechu riaditeľ RTVS Václav Mika.

Láska na vlásku zožala úspech aj u divákov v Českej republike (ČT1 ju premiérovo odvysielala v piatok 26.12. o 20.00), keď dosiahla sledovanosť 1,7 milióna divákov pri podiele 40,4 %. Láska na vlásku sa stala druhým najsledovanejším programom počas celého vianočného týždňa v Českej republike.


Tajné životy na RTVS: Seriál o reálnych osudoch už v januári


"RTVS vyvíjala túto rozprávku od jesene 2012 a už od momentu, ako sme na tomto diele začali pracovať, sme verili, že zaznamená úspech. Nielen čísla sledovanosti, ale aj návštevnosť v kinách predpovedá nový začiatok tvorby pre detského diváka," povedal Tibor Búza riaditeľ Sekcie programových služieb televíznej časti RTVS.

Zdroj: TASR 

Foto: ČSFD

Tagy: Láska na vlásku RTVS

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov