Fanúšikovia fantasy, pozor: Vieme, kedy pokračuje Hra o tróny

Sean Bean ako Ned Stark v seriáli Game of Thrones (Hra o tróny)
10.01.2015TelevíziaPiatu sezónu seriálu Hra o tróny (2011) uvedie televízia HBO vo svetovej premiére 12. apríla. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedli tvorcovia projektu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Televízia sa zároveň rozhodla, že posledné dve epizódy štvrtej série - The Watchers on the Wall a The Children, ktoré premiérovo odvysielali vlani v júni, ponúknu fanúšikom a fanúšičkám opätovne 23. a 29. januára. Premietať ich budú vo viac ako 150 kinách.


Mohlo by vás zaujať: Ukážky z novej série Hry o tróny: Aha, čo nás budúci rok čaká


V nedeľu 8. februára navyše HBO odvysiela špeciál s názvom A Day in the Life. Nedávno o tom informovala fanúšikovská webstránka Winter Is Coming. Špeciálne vysielanie by podľa nej malo priblížiť spomínanú piatu sezónu, podobne ako minulý rok bonusová epizóda s názvom Ice and Fire: A Foreshadowing (2014) predstavila príbeh a postavy štvrtej sezóny. 

Príbeh Hry o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období podobnom stredoveku bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Blíži sa však zima, ktorá môže trvať dlhé roky. Dej sa začína v čase, keď sa za slabo stráženou severnou Stenou aktivizuje armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci.


Mohlo by vás zaujať: Arya z Hry o tróny by chcela inú rolu: Predstavte si ju ako...


Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň - tri draky. Hra o tróny je tretí rok po sebe nelegálne najsťahovanejším seriálom roka. Predlohou je knižná séria A Song of Ice and Fire (v češtine vychádza pod názvom Píseň ledu a ohně, pozn.) Georgea R. R. Martina. 

 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Game of Thrones Hra o tróny

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov