POHREB kráľovnej Alžbety trhá rekordy: Sledovalo ho 28 miliónov divákov! Konkuruje jej len princezná Diana

21.09.2022TelevíziaLONDÝN - Pondelkový štátny pohreb britskej kráľovnej Alžbety II. sledovalo doma na obrazovkách svojich televíznych prijímačov 28 miliónov Britov, čím sa tento smútočný program stal jednou z najsledovanejších udalostí za uplynulé roky. TASR správu prevzala od tlačovej agentúry Reuters.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Obrad sa konal vo Westminsterskom opátstve v Londýne a vysielal sa do celého sveta. Väčšina divákov v Británii ho sledovala na verejnoprávnej stanici BBC.

Sledovanosť bola podobná ako pri pohrebe princeznej Diany

V určitých okamihoch sledovalo jej priamy prenos až 32,5 milióna divákov. V čase, keď kráľovninu rakvu vyprevádzali v sprievode z Westminsterského opátstva cez centrum Londýna, bola celková sledovanosť na úrovni 22,4 milióna divákov.

BBC mala najväčšie publikum od záverečného ceremoniálu letných olympijských hier v Londýne v roku 2012. Pondelková sledovanosť bola podobná ako pri pohrebe princeznej Diany v roku 1997, uvádza Reuters. Štatistika zahŕňa ľudí, ktorí program sledovali na kanáloch BBC One a BBC Two alebo na streamovacej platforme BBC iPlayer.

Údaj o sledovanosti predstavuje ľudí, ktorí sledovali vysielanie nepretržite aspoň tri minúty, čo je štandardný ukazovateľ sledovanosti. Údaj nezahŕňa ľudí v Británii, ktorí sledovali priamy prenos na mobilných zariadeniach.

Zdroj: TASR 

Foto: TASR/AP/Bernat Armangue, Phil Noble, Alastair Grant, Alex Pantling, Nicholas Egan, Peter Nicholls, Ben Birchall

Tagy: pohreb Alžbeta II.

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov