Bolek Polívka ako vyšetrovateľ: Divákmi cenený seriál pokračuje

Prípady 1. oddelenia, Bolek Polívka
27.02.2015TelevíziaČeská televízia (ČT) začne v nedeľu natáčať novú sériu kriminálneho seriálu Prípady 1. oddelenia. Tvorivý tím je rovnaký, nových dielov bude osem. ČT to uviedla v tlačovej správe.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Prvá séria Prípadov 1. oddelenia, kde hlavné úlohy stvárnili napríklad Bolek Polívka a Ondřej Vetchý, sa stretla so záujmom divákov. Aj na druhej sérii bude pracovať tím pod vedením kreatívneho producenta Michala Reitlera, scenáristami sú Josef Mareš a Jan Malinda, televízia už skôr uviedla, že zostávajú tiež režiséri Dan Wlodarczyk a Peter Bebjak. Na serveri Česko-slovenskej filmovej databázy (ČSFD) má prvá séria seriálu od divákov hodnotenie 84 percent zo sto možných, čo je neobyčajne vysoký "rating" vôbec a pre dielo z tuzemskej produkcie obzvlášť.


Známy český herec Bolek Polívka radí: Žite tu a teraz!


"Po dopísaní posledného dielu sme o pokračovaní vôbec neuvažovali. Nečakane pozitívne ohlasy Prípadov 1. oddelenie nás ale prinútili začať o tom premýšľať. Naozaj dlho sme to ale zvažovali. Chceli sme mať istotu, že máme dosť síl a nápadov, aby sme kvalitou prekonali prvú sériu. Nie sme profesionálni scenáristi a máme pracovné záväzky voči našim zamestnávateľom," uviedli v tlačovej správe novinár Malinda a vedúci oddelenia vrážd Mareš. Teraz dokončili scenáre k šiestim epizódam, ďalšie dva vzniknú na jar.


Toto diváci určite nečakali: Obľúbený slovenský seriál končí!


Tvorivý tím sa rozhodol zasiahnuť aj do skupiny hlavných postáv. "Víťazná zostava sa nemení, ale aby sme mohli hrať o ligu vyššie, museli sme posilniť," uviedol vedúci projektu Tomáš Feřtek. Podľa neho tak nová séria seriálu ukáže, že "schopní a obetaví policajti pracujú aj na iných oddeleniach a tiež na obvodoch a že si zaslúžia si, aby boli na očiach".

ČT v tlačovej správe uviedla, že textový online prenos z prvej klapky natáčania, ktorým bude sprevádzať jeden zo scenáristov seriálu Jan Malinda, možno sledovať v nedeľu, 1. marca od 06:00 hod na webe.

Zdroj: ČTK 

Foto: ceskatelevize.cz

Tagy: Bolek Polívka ČT Prípady 1. oddelenia Ondřej Vetchý

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov