Priťahujú iba úspech: 10 režisérov, ktorých filmy neskutočne zarábajú

Steven Spielberg
25.03.2015ZaujímavostiNejedna sľubná režisérska kariéra skončila kvôli tomu, pretože nádejný film v kinách neuspel a finančne bol označený za prepadák. Nájde sa však množstvo hollywoodskych tvorcov, ktorých môžeme označiť za magnety na peniaze.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Klub najúspešnejších je vskutku exkluzívny - veríme, že vám tieto mená určite nebudú cudzie. Pozrite sa s nami na desiatku tých najlepších režisérov, ktorých filmy už dlhodobo valcujú kiná!

Tim Burton (3,6 miliardy dolárov)

Extravagantný režisér je známy okrem svojskej réžie aj vďaka pokračujúcej spolupráci s hereckou dvojicou Johnny Depp a Helena Bonham Carter. Je spájaný aj s prevedením Batmana na filmové plátna v deväťdesiatych rokoch, pričom divákov zaujal množstvom ďalších originálnych snímok ako Nožnicovoruký Edward, Ospalá diera alebo finančne najúspešnejší počin, Alica v krajine Zázrakov z roku 2010.


Mohlo by vás zaujať: Helena Bonham Carter končí s herectvom?


Gore Verbinski (3,7 miliardy dolárov)

Rodák z Tennessee sa do pamäte filmových milovníkov zapísal predovšetkým slávnou trilógiou o Pirátoch z Karibiku (Truhlica mŕtveho muža zarobila neuveriteľnú 1,066 miliardy dolárov), na svojom konte má ale aj ďalšie zaujímavé kúsky. Vypichnúť z nich môžeme komédiu Hon na myš, kultový remake hororov na japonský spôsob Kruh alebo sympatický animák o chameleónovi v havajskej košeli s názvom Rango.


Mohlo by vás zaujať: Nádherná posila do nových Pirátov Karibiku: Pribudne táto kráska


Chris Columbus (3,8 miliardy dolárov)

Ak si neviete vianočné sviatky predstaviť bez legendárnej komédie Sám doma, ďakovať za to môžete práve Chrisovi Columbusovi. Ten mal na starosti aj pokračovanie v podobe Sám doma: Stratený v New Yorku, pričom neskôr sa podieľal aj na ďalšej megaúspešnej ságe. Do kín totiž priviedol prvé dva diely sériu o tínedžerskom čarodejníkovi Harrym Potterovi a definitívne si získal srdcia nielen malých priaznivcov.


Mohlo by vás zaujať: Obľúbená i nenávidená komédia: Sám doma priviedol Culkina do dôchodku


Robert Zemeckis (4,062 miliardy dolárov)

Režisér, ktoré si svoje meno zachoval až dodnes. Aj tak by sa dal charakterizovať Robert Zemeckis, tvorca viacerých slávnych projektov. Jeho prvým veľkým hitom bol dobrodružný film Honba za diamantom s Michaelom Douglasom, históriu ale tvoril sci-fi sériou Návrat do budúcnosti alebo fantastickými kúskami, v ktorých hlavnú úlohu zohral Tom Hanks. Kto by si nepamätal oscarového Forresta Gumpa alebo osamelého Stroskotanca?


Mohlo by vás zaujať: 20 rokov Forresta Gumpa: Pikošky, o ktorých ste určite nevedeli!


David Yates (4,1 miliardy dolárov)

Ďalší Brit v rebríčku si prestíž a finančný úspech zabezpečil predovšetkým prevzatím už spomínanej série o čarodejníkovi z Rokfortu, ktorú doviedol až do zdarného záveru. Yates režíroval piaty, šiesty a oba siedme diely, ktoré do sál prilákali neuveriteľné množstvo divákov. Posledná inštancia v podobe snímky Harry Potter a Dary smrti - 2. zarobila viac ako 1,3 miliardy dolárov. Tomu sa už povie poriadne slušná suma.


Mohlo by vás zaujať: Tajomstvá Harryho Pottera: Robina Williamsa nechceli ani zadarmo


Christopher Nolan (4,1 miliardy dolárov)

Impulzívny novátor z Londýna žne vo svojej kariére iba jeden úspech za druhým. Okrem toho, že sa chopil pokračovania série o netopierom mužovi a nakrútil o ňom tri megaúspešné tituly, ani jeden z jeho filmov neprepadol. Za zmienku stojí triller z kúzelníckeho prostredia Dokonalý trik, zamotané sci-fi Počiatok v hlavnej úlohe s Leonardom DiCapriom, alebo najnovšie megalomanské sci-fi dielko Interstellar. Nolan jednoducho vie, ako zapôsobiť.


Mohlo by vás zaujať: Film roka je tu: Nolanova výprava vesmírom rozhodne stojí za to!


Michael Bay (5,7 miliardy dolárov)

Výbuchy, všade samé explózie! Aj takto niektorí posmešníci charakterizujú tvorbu kalifornského režiséra Michaela Baya. Musíme ale uznať, že jeho meno je podpísané pod niektorými naozaj kvalitnými akčnými kúskami - Skala s Nicolasom Cageom a Seanom Connerym sa napríklad považuje za klasiku v žánri, podobné čosi môžeme povedať aj o Bad Boys alebo Armageddone. Peňažne si ale najviac polepšil za sériu Transformers - štyri filmy totiž zarobili 3,7 miliardy dolárov pri rozpočte iba 755 miliónov.


Mohlo by vás zaujať: Michael Bay chce zmenu: Známy blockbuster bude mať nového režiséra


James Cameon (7,1 miliardy dolárov)

Vyzerá to tak, že vášňou Jamesa Camerona je vytvorenie prelomových filmov, ktoré hravo preskočia hranicu 1 miliardy zarobených dolárov. Za posledných dvadsať rokov režíroval tento Kanaďan iba dva kúsky - Titanic z roku 1997 (2,18 miliardy dolárov) a Avatar z roku 2009 so zárobkom 2,8 miliardy dolárov. Okrem iného vytvoril aj ďalšie známe snímky ako Terminátor 2, Votrelci alebo Pravdivé lži. To už je slušná vizitka, nie?


Mohlo by vás zaujať: Najzárobkovejšie filmy: Ktoré snímky plnili vrecká tvorcov najviac?


Peter Jackson (6,2 miliardy dolárov)

S menom Petra Jacksona sa vám pravdepodobne spája jedna vec, a tou je sfilmovanie najslávnejších diel spisovateľa J.R.R. Tolkiena. Novozélanďan Jackson sa od roku 2001 do roku 2003 podieľal na trilógii Pán prsteňov, pričom posledný zárez zo sveta Stredozeme si pripísal minulý rok, keď ukončil ďalšiu trilógiu, Hobita. Postaral sa tak o dôstojné prevedenie populárneho fantasy na filmové plátna a pre spoločnosť Warner Bros aj o poriadny zisk.


Mohlo by vás zaujať: Naozaj zaslúžená pocta: Oscarový režisér dostane vlastnú hviezdu


Steven Spielberg (9 miliard dolárov)

Stálica Steven Spielberg nás filmami zásobuje už viac ako štyridsať rokov, pričom z mnohých sa stali naozajstné klasiky - ako príklady môžu poslúžiť Čeľuste, trilógia Indiana Jones, Schindlerov zoznam, E.T. alebo Zachráňte vojaka Ryana. Už to svedčí o tom, aké sú Spielbergove snímky obľúbené. Navyše to nevyzerá, že by sa chystal skončiť. Už v októbri k nám doputuje jeho ďalší film, ktorým bude historický špionážny triller Bridge of Spies.


Mohlo by vás zaujať: Spielbergov nový megafilm bez hudobného génia: Trápi ho zdravie!


Zdroj: telkac.sk; Foto: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Steven Spielberg

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov