Keď sa filmárom nedarí: Maličké chyby v záberoch, ktoré ste si zrejme nevšimli

Harry Potter a väzeň z Azkabanu
31.03.2015ZaujímavostiAj majster tesár sa niekedy utne a pri práci s filmami, kde treba myslieť na neuveriteľné množstvo detailov, sa to môže stať oveľa ľahšie. Pripravili sme pre vás niekoľko chýb, ktoré sa objavili v záberoch obľúbených filmov a seriálov, ktoré ste si možno nevšimli ani vy.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pán prsteňov: Návrat Kráľa (2003)

Zdá sa vám na nasledujúcom obrázku niečo divné? Nie? Tak si lepšie všimnite hobitov, ktorí podľa drevenej rytiny na dverách dosahujú rovnakú výšku, ako Legolas v nasledujúcej scéne. A že teda tvorcovia tohto úspešného veľkofilmu chybami „nešetrili“... Napríklad Frodova jazva sa v jednom zábere objaví na pravom, no v druhom zábere zas na ľavom líci.

Veľkolepý Pán prsteňov: Tolkien súhlasil len kvôli finančným suchotám

Pretty Woman (1990)

Nie že by išlo o veľkú chybu, ale všimli ste si v kultovom romantickom filme Pretty Woman Juliu Roberts, ktorá si vyberá z bohatej ponuky raňajok croissant, no o chvíľu už drží v ruke lievanec, aby v ďalšom zábere znovu hrýzla do francúzskej špeciality? Nuž, aspoň že zmiešala sladké raňajky, keďže v ponuke boli ešte vajíčka so slaninkou...

25 rokov romantickej komédie Pretty Woman: Všetko mohlo byť inak

Sám doma (1990)

V tejto klasickej komédií, bez ktorej by sme si slovenské Vianoce predstaviť asi nevedeli, je bizarných scén viac, no scéna, keď Kevin na chodníku roztrhá perlový náhrdelník, aby zneškodnil Harryho a Marva a následne tak získal čas, je podivuhodná aj z iného dôvodu. Keď totiž perly dopadajú na zem, je ich podstatne menej než v scéne, v ktorej sa na nich majú nešťastní zlodeji konečne pošmyknúť. V porovnaní s tým, čo ich však čaká v nasledujúcich minútach, je toto maličkosť.

Obľúbená i nenávidená komédia: Sám doma priviedol Culkina do dôchodku

E.T. Mimozemšťan (1982)

Nie že by už samotná prítomnosť mimozemšťana, ktorý navyše prejavuje veľmi priateľské city k malému záchrancovi, nebola zvláštnosťou, ale paranormálne javy sa zrejme dejú aj v škole malého Elliota. Aspoň čo sa školských pomôcok týka, keďže v nadväzujúcich záberoch jednoducho nielenže zmizne ceruzka, ale sa zrejme svojvoľne hýbu aj papiere.

Najzárobkovejšie filmy: Ktoré snímky plnili vrecká tvorcov najviac?

Na vlásku (2010)

No áno, ide o kreslenú rozprávku a v takomto prípade je zrejme oveľa jednoduchšie dokresliť niečo „naviac“ alebo naopak, niečo jednoducho zabudnúť nakresliť. V každom prípade sa však na konci filmu tvorcovia dopustili maličkej chybičky, keď Flynnovi Ryderovi (alebo ak chcete Eugenovi Fitzherbertovi) zabudli v jednom momente na ruku dokresliť putá, ktoré mu pripevnila Mama Gothel pre prípad, že by sa pokúšal Rapunzel zachrániť.

Desať animovaných postáv, ktoré jednoducho musíte milovať

Harry Potter

Aj prípad mladého čarodejníka je jedným z tých, keď sa filmári dopustili viacerých chýb. Napríklad v prvom filme Harry Potter a Kameň mudrcov v istej chvíli vidno silon, na ktorom visia sviečky vo veľkej sále v Rokforte. Alebo vo filme Harry Potter a Väzeň z Azkabanu, keď sa pri záchrane Hrdozobca rozbila nádoba v dvoch rozličných podobách. Klasikou sú potom chyby v polohách jazvy či škrabancov, rôzne polohy predmetov v nadväzujúcich záberoch či viditeľní členovia štábu.

Magické obsadenie slávnej rozprávky: Kto pribudne k Hermione?

Svadby podľa Mary (2001)

Aj v zdanlivo jednoduchej snímke, akou je aj romantická komédia, v ktorej zažiarila speváčka Jennifer Lopez a krásavec Matthew McConaughey, sa dá občas niečo pokaziť. Málokto si zrejme všimol malý detail, keď jednofarebné cukríky, ktoré Matthew drží v ruke, o chvíľu zmenia farbu. Priznajme si ale, kto pri pohľade na fešáka Matthewa vníma farbu obyčajných cukríkov?

Oscarový krásavec Matthew McConaughey: Fľaša vína od amerického prezidenta

Pán a Pani Smithovci (2005)

V jednom zábere sa chystá Angelina naraziť autom do svojho nepodareného manžela, ktorý v tom čase sedí v inom aute. Zrejme v tej chvíli dupne na plyn tak silno, že náraz doslova vyzlečie Brada zo saka, ktorý pred nárazom ešte určite mal na sebe. Angelina mala už v iným filmoch príležitosť ukázať svoju bojovnosť a silu, ale že má aj nadprirodzené schopnosti, kedy dokáže na diaľku vyzliekať mužov, o tom sme nevedeli...

Takto ich nepoznáte: Hviezdy, ktoré začínali v reklamách a na móle

Zdroj:  Walt Disney Studios Motion Pictures  Warner Bros. Pictures telkac.sk; Foto: moviemistakes.com 

Foto: telkac.sk

Tagy: Harry Potter Na vlásku Sám doma Pretty Woman Pán prsteňov E.T. Mimozemšťan Svadby podľa Mery Pán a pani Smithovci chyby v záberoch

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov