Navždy zostanú v pamäti: 6 najkultovejších tanečných scén všetkých čias

Flashdance
07.04.2015ZaujímavostiV posledných rokoch hollywoodske štúdiá produkujú desiatky tanečných filmov, ale na hlavné tanečné scény si spomenie po roku už len málokto. Aj príbeh sa u väčšiny z nich nápadne podobá, ale nie vždy tomu bolo tak. Tak napríklad, aj mladšie ročníky dnes úplne presne vedia, kto je Bejby a prečo nebude sedieť v kúte...
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Horúčka sobotňajšej noci (1977)

Uznávame, že v tomto prípade nejde o krkolomné tanečné pohyby, ani najlepší tanečný výkon všetkých čias. V každom prípade tanec Johna Travoltu v Horúčke sobotňajšej noci právom zabezpečuje tejto tanečnej scéne miesto medzi kultovými filmami s touto tematikou.

Pomáda (1978)

Trvalo len rok a John Travolta sa opäť objavil v muzikáli, v ktorom si zasa zahral lámača ženských sŕdc, Dannyho Zucca. Teda, zlomil ho minimálne novej študentke Sandy (Olivia Newton-John), po čom ale v priloženej scéne nie je ani chýru. Hudobno-tanečný film zožal svojho času obrovský úspech, vďaka čomu je dodnes predlohou mnohých divadelných stvárnení.


Cesta k úspechu býva tŕnistá: Takto vznikal legendárny Pulp Fiction


Flashdance (1983)

Alex Owensová, rovnako ako väčšina tanečníkov z hudobných filmov, tancom bojuje nielen o svoj sen, ale i o svoju samostatnosť a nezávislosť. Na vtedajšiu dobu šlo o naozaj špičkové choreografie, ktorými sa následne inšpirovali aj niektoré spevácky divy. Tak napríklad „talentovky“ mladej Alex sa nápadne podobajú na neskorší tanec slávnej „spajsky“ Geri Halliwell k jednej z jej piesní.

Footloose (1984)

Úspech mladého Rena McCormacka (Kevin Bacon) v prípade tohto kultového filmu neznamená len možnosť tancovať kdekoľvek „vás to chytí“, ale aj určitú slobodu pre mládež v maličkom meste, ktorých až príliš úzkostlivo chráni zákaz miestneho reverenda. O dvadsaťsedem rokov neskôr natočili remake úspešnej snímky opäť, tentoraz si v nej zahrala aj úspešná tanečníčka Julianne Hough.

Hriešny tanec (1987)

Nič, čo by sme na adresu tohto najkultovejšieho z najkultovejších tanečných filmov napísali, by vás už nemohlo prekvapiť. Tanec mladučkej Bejby a Johnnyho dnes imitujú na svojich svadbách mladomanželia po celom svete, žiaci na školách pripravujú scénky inšpirované práve týmto filmom. Nech už si teda odporcovia klišéovitých námetov hovoria čo chcú, tento film na dlhú dobu neprekoná žiaden iný s podobnou tematikou.


Päť rokov od smrti Patricka Swayzeho: Miloval tanec a jednu ženu


Step Up (2006)

Dnes sa už street danceové skupiny predbiehajú v predvádzaní najlepších, najnovších a najriskantnejších tanečných prvkov ako na bežiacom páse, ale skutočným začiatkom filmov s nápadne podobnými názvami bol zrejme Step Up z roku 2006. Hlavnú úlohu tanečníka, ktorému je vlastne všetko aj tak ukradnuté, si zahral Channing Tatum. Film mu priniesol nielen skutočnú slávu, ale aj manželku Jennu Dewan, ktorá si zahrala tancujúcu krásku po jeho boku.

Zdroj: telkáč  lu  Video: YouTube 

Foto: emertainmentmonthly.com

Tagy: Hriešny tanec tanečné filmy Horúčka sobotňajšej noci Flashdance Step Up Footloose Pomáda

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov