Rozprávky trochu inak: Takto sa filmári pohrali s pôvodnými verziami

Angelina Jolie ako Maleficent
08.04.2015ZaujímavostiKde bolo, tam bolo, za siedmimi horami, za siedmimi dolami... Áno, presne tak si všetci pamätáme rozprávky z nášho detstva, ktoré by sme s pár chybami dokázali odrecitovať aj teraz. Hrdina vždy vyhral nad darebákmi, zatiaľ čo oni boli potrestaní. Občas si však filmári povedia, že to je trochu nuda, a tak sa zo starých rozprávkových príbehov stávajú hrané filmy, ktoré často končia úplne inak, ako si to pamätáme z detských rokov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Niektoré filmové spracovania sa držia aspoň pôvodnej verzie aspoň sčasti, iné prevrátili celý rozprávkový svet naruby. Pozrite si prehľad posledných hraných verzií našich obľúbených rozprávok. Čo poviete, stoja všetky za tú námahu, ktorú tvorcovia vynaložili?


Ďalšia novinka z dielne Disney: Aj obľúbený macko sa dočká hranej verzie


Ako sa z nevinných detí stali lovci čarodejníc

Príbeh o Jankovi a Marienke, ktorí sa zatúlali v lese, je určite každému známy. Deti idú za svetlom, kým nenájdu perníkovú chalúpku, ktorej obyvateľkou, je, bohužiaľ, zlá striga. Vo filmovej verzii od režiséra Tommyho Wirkolu sa nevracajú šťastne domov, ale vytvoria si na zabíjaní čarodejníc kariéru. Hororové postavy, akcia, krv či odseknuté hlavy. Toto v rozprávke určite nenájdete, no Janko a Marienka ako lovci čarodejníc vám to naservírujú aj s potrebnou dávkou humoru.

Nie je Snehulienka ako Snehulienka

Aj keď obidve utečú pred zlou macochou do lesa, jednej sprievodcom je príťažlivý Chris Hemsworth, no a tá druhá sa ubytuje v nore siedmich trpaslíkov, ktorí sa pohybujú na pružinách. Rok 2012 priniesol rovno dve verzie známej rozprávky o snehobielej kráske, aby sme toho náhodou nemali málo. Ako sa už od začiatku očakávalo, snímky sprevádzal súboj nielen zvučných mien, ktoré sa v nich objavili, ale aj boj o priazeň divákov. Nuž, posúďte sami, ktorá verzia je tá znesiteľnejšia.


Prostitútka, učiteľka či nevesta: Julia Roberts vždy s noblesou


Kráska nemusí vždy ohúriť

Sympatická rozprávka si prežila viacero nielen animovaných, ale aj filmových spracovaní. Tým posledným, z minulého roka, si však nezískala očakávaný počet fanúšikov. Vizuálne dokonalé spracovanie sa netešilo z úspechu najmä kvôli chýbajúcim emóciám a trošku zvláštne sa správajúcej hlavnej hrdinke. Nuž čo, nemôže všetko vyjsť. V každom prípade však na oddychom strávené popoludnie sa celkom hodí. A keď už nič, tak aspoň šteniatka premenené na roztomilé postavičky vám za to stoja.


Záporáci v animákoch: Spomeniete si ešte na Gargamela, Scara či Bluta?


Zloba či len láskou zlomená víla?

Trošku iný príbeh ponúka Kráľovná čiernej mágie, ktorá nakoniec až taká zlá byť vôbec nemusí. Rozprávka o šípkovej Ruženke, čo trpela kvôli zlej víle, je už minulosťou. Minulý rok divákov oveľa viac potešila sympatická Zloba v podaní Angeliny Jolie. Opäť sa tvorcovia pohrali s dejom známej rozprávky a vysvetlili, kto naozaj môže za dlhý Ruženkin spánok. Zlá víla to totiž nespravila len tak z rozmaru, ale chcela si tým vyliečiť zlomené srdce. Kvalitné herecké obsadenie len podčiarklo výborný námet a spojilo sa tak viacero faktorov do skutočne excelentného filmu, ktorý sa naozaj oplatí vidieť. A to aj v prípade, že vám rozprávky nevoňajú.

Zdroj: telkac.sk  maria 

Foto: SITA

Tagy: Maleficent Kráska a zviera Snehulienka a lovec Janko a Marienka Lovci čarodejníc

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov