Prekliate filmy zabíjali: Toto sú snímky, ktoré rozosievali nešťastie

Brandon Lee
31.05.2015ZaujímavostiKrátko potom, čo pôvodný film Poltergeist vydesil divákov v kinách, začal rozsievať hrôzu medzi fanúšikmi, ktorí si všimli, že nezvyčajný počet členov filmového štábu zomrel za čudesných okolností.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Teraz do kín zamieril remake tohto klasického záberu - a tak sa dá čakať, že sa znovu začne hovoriť a špekulovať o "prekliatí Poltergeist". Spravodajský server News.com.au zostavil prehľad filmov, ktorých podľa fanúšikov prenasledovalo nešťastie najviac:

Poltergeist (1982)

Dominique Dunneová, dcéra stĺpčekára magazínu Vanity Fair a filmového producenta Dominicka Dunneta, v snímke o duchmi zamorenom dome hrala dospievajúcu dcéru rodiny. Necelého pol roka po premiére filmu ju zaškrtil jej priateľ, ktorý si za to odsedel iba tri a pol roka.

Malé dievčatko, ktoré sa preslávilp výkrikmi "Sú tu! Vrátili sa!", hrala Heather O'Rourkeová. Zomrela na vzácnu chorobu vo veku 12 rokov krátko po natočení Poltergeist III, ktorý bol do kín uvedený až po jej smrti. Will Sampson, ktorý v Poltergeist II hral šamana (a preslávil sa ako Náčelník v Prelete nad kukučím hniezdom) - zomrel vo veku 53 rokov na sklerodermiu. A Julian Beck, diabolský kazateľ z druhého filmu, podľahol v 60 rokoch rakovine žalúdka.


Mohlo by vás zaujať: Strach a hrôza z nemŕtvych: Tieto zombie filmy by ste nemali minúť


Vrana (1994)

Hneď prvý deň nakrúcania utrpel ťažké popáleniny od kábla elektrického vedenia člen štábu, ďalší si prebodol ruku skrutkovačom a scénu zničila búrka. To najhoršie však malo ešte len prísť.

Hviezda filmu Brandon Lee, syn majstra bojových umení Brucea Leeho, zomrel po tom, čo ho zasiahla ostrá guľka, ktorá sa nevysvetliteľnou náhodou dostala do zbrane používanej ako rekvizita. Mal len 28 rokov.


Mohlo by vás zaujať: Tragédia, ktorá všetko zmenila: Brandon Lee by oslavoval päťdesiatku


Superman (1978)

Christopher Reeve ochrnul po páde z koňa v roku 1995 a zomrel o deväť rokov neskôr vo veku 52 rokov. Jeho Lois Laneová - Margot Kidderová - trpela bipolárnou poruchou osobnosti a v roku 1996 na niekoľko dní zmizla bez stopy.

Ak zabrúsime hlbšie do minulosti, tak televízny Superman z 50. rokov George Reeves zomrel v roku 1959 na strelnú ranu do hlavy. Polícia to uzavrela ako samovraždu, ale mnohí to spochybňovali. Na zbrani sa vraj nenašli žiadne odtlačky a šuškalo sa, že mal Reeves milostný pomer s manželkou vysoko postaveného muža Hollywoodu.


Mohlo by vás zaujať: Zachraňujú svet a vládnu rebríčkom: Top filmy o superhrdinoch


Kolujú tiež špekulácie o tom, čo mohlo "kliatbu Supermana" spôsobiť. Tvorcovia tejto komiksovej postavy Jerry Siegel a Joe Shuster predali práva na jeho nakrútenie v roku 1938 za 130 dolárov - bez akéhokoľvek podielu na miliardách, ktoré mal v budúcnosti Superman vyniesť.

The Conqueror (1956)

Epos o Džingischánovi sa točil v Utahu, čo by človek kameňom dohodil od americkej vojenskej základne, kde sa testovalo 11 jadrových bômb. Ako hlavná hviezda v snímke žiarili John Wayne, Susan Haywardová a Agnes Mooreheadová - všetci zomreli na rakovinu, rovnako ako režisér Dick Powell.

Štúdia vypracovaná na konci 80. rokov zistila, že rakovinou ochorelo 91 hercov a členov filmového štábu z celkom 220; 46 na ňu zomrelo. Okrem toho počas natáčania zaúradovali náhle povodne a splašil sa panter, ktorý takmer pohrýzol Haywardovú.


Mohlo by vás zaujať: Krvavá daň za nakrúcanie: Desať najtragickejších nehôd v dejinách filmu


Zdroj: ČTK 

Foto: tuxboard.com, SITA

Tagy: Poltergeist

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov