Spomeniete si ešte na Xenu či Ewingovcov? Tieto seriály sme milovali v minulom storočí

Xena a Hercules
24.06.2015ZaujímavostiMnohí z vás si možno už len matne spomeniete na obľúbený seriál, ktorý ste počas niekoľkých rokov minulého storočia pravidelne sledovali, no za svet sa vám nevybaví názov či meno hlavnej postavy. Určite nespomenieme všetky, ale na osvieženie pamäti sme vybrali aspoň zopár.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Beverly Hills 90210 (1990-2000)

Osem kamarátov z predmestia Beverly Hills si u nás teenageri veľmi rýchlo obľúbili a plagátmi s ich podobizňami si oblepovali nielen steny izieb, ale i školské zošity, či skrine. V roku 2008 sa preto producenti pokúsili o novú sériu, ale pôvodný úspech sa nedostavil a sériu po piatich epizódach ukončili. Hoci vďaka seriálu všetci herci získali obrovskú popularitu, úlohy v áčkových projektoch sa im až na pár výnimiek vyhýbali. Sláva niektorých z nich dnes navyše zapadla prachom, a tak sa utápajú v problémoch s alkoholom.

Dharma & Greg (1997-2002)

Stretnutie neviazanej, citlivej a spirituálne založenej inštruktorky jógy Dharmy a uhladeného, dobre situovaného, pragmatického právnika Grega sa na prvý pohľad môže zdať ako úplne náhodné. Napriek obrovským rozdielom ich spája čosi, čo možno len ťažko pomenovať, ale iskrenie, priťahovanie a pozitívna energia je zjavná napriek všetkému. Takto nejako by sa dal opísať obľúbený sitcom, ktorý na obrazovkách diváci sledovali päť sérii. Producent Chuck Lorre je zárukou úspechu a hoci päť sezón nie je veľa, osem nominácii na Zlatý glóbus, šesť nominácii na cenu Emmy a šesť nominácii na cenu Satellite sú tiež veľavravnou vizitkou.

     

Harry a Handersonovci (1991-1993)

Rodinný sitcom o veľkom no láskavom chlpatom tvorovi, ktorého zachráni obyčajná americká rodina pred zvedavými objektívmi médií vydržala na obrazovkách len tri série. Aj tak si však všetci členovia rodiny a ich najbližší priatelia užili s obrom niekoľko zaujímavých a vtipných situácii. Námet bol stvárnený aj do filmovej verzii, ktorá ale predchádzala tej seriálovej (1987). Postavu Harryho si v seriáli zahral Kevin Peter Hall, no v priebehu nakrúcania zomrel na AIDS, ktorým sa nakazil počas krvnej transfúzie.

Dallas (1978-1991)

Hovoriť o zbožňovaných seriáloch minulého storočia a zabudnúť na Dallas by bolo prinajmenšom veľkou chybou. Dlhých trinásť rokov a štrnásť sérii boli pre divákov trápenia, potešenia a intrigy rodiny Ewingovcov témou číslo jeden. V rokoch 2012 až 2014 sa tvorcovia pokúsili o znovuzrodenie megaúspešného projektu, no dosiahnuť starú slávu sa im už nepodarilo. Hoci generácia fanúšikov, ktorá Dallas sledovala v rokoch 1978 až 1991, návrat Ewingovcov brala všetkými desiatimi, nové pokolenie klanu ich očakávania naplniť nedokázalo. Navyše, zbožňovaný predstaviteľ intrigána J.R.a  v novembri 2012 zomrel na leukémiu, a to bol definitívny začiatok konca seriálu.


Mohlo by vás zaujímať: Hollywoodski herci talentom prekypujú: Títo vás prekvapia speváckym talentom


Zajtrajšie noviny (1996-2000)

Komu by sa nepáčilo poznať budúcnosť, teda aspoň tú najbližšiu? Človek by mohol predísť množstvu nepríjemností alebo rovno vyhrať jackpot, pretože vďaka zajtrajším novinám by poznal výherné čísla. Takto to ale nefunguje a Gary Hobson, ktorý z nejakého dôvodu číta noviny z nasledujúceho dňa, nielenže nesmie tento „dar“ zneužívať pre vlastné dobro, on ho totiž musí využiť pre dobro iných. A to si predstavte, koľko zvláštnych udalostí mu tento nezvyčajný úkaz prinesie do cesty. Seriál mal dokopy štyri série a až na konci poslednej z nich sa diváci dozvedia, prečo k podivným udalostiam vôbec dochádza.

Baywatch (1989-2001)

Obľúbený seriál osemdesiatych a deväťdesiatych rokov zabával divákov nielen príjemných letným prostredím kalifornských pláží, ale i pohľadom na vyšportované telá záchranárov a záchranárok v plavkách, ktorí sa v záujme záchrany topiaceho sa nebáli akejkoľvek nebezpečnej situácie. Najväčšou, ale nie jedinou, hviezdou seriálu bol všetkými obľúbený plavčík Mitch Buchannon, ktorého stvárnil bývalý Knight Rider David Hasselhoff. V roku 1999 prešiel seriál obrovskými zmenami, keď tvorcovia po desiatich rokoch vymenili väčšinu hereckého obsadenia a najmä miesto, podľa ktorého ho aj premenovali na Baywatch Hawaii.

Xena (1995-2001)

Na odvážnu a nebojácnu bojovníčku Xenu ste zrejme takmer zabudli. Spolu s Herculom (1995-1999) to boli dva seriály – takmer povinná nedeľná dopoludňajšia jazda počas šiestich sezón deväťdesiatych rokov. Hoci formálne šlo o dva samostatné projekty, obe legendy sa v niekoľkých epizódach navzájom stretli a spoločnosť Universal Studios ich dokonca spojila v kreslenom projekte s názvom Herkules a Xena: Boj o Olymp. Postavu Xeny si zahrala herečka z Nového Zélandu Lucy Lawless a (pre doplnenie) Hercula si zahral Kevin Sorbo.

Zdroj: lu 

Foto: wikimedia.org

Tagy: Xena Baywatch Dallas Beverly Hills 90210 Dharma & Greg Harry a Handersonovci Zajtrajšie noviny

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov