Top filmové bývanie: V týchto domoch by chcel bývať každý

Sám doma
25.06.2015ZaujímavostiVytvoriť bývanie na mieru nie je vždy ľahkou úlohou. Tieto postavy si však nejakou zhodou náhod vyslúžili domovy, o ktorých sa nám môže len snívať, a ktoré porovnávať s vlastnými je zakázané. Tak čo, našli ste si medzi nimi ten pravý pre vás?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pán prsteňov – Nora Bilba Pytlíka

Netradičné bývanie? Prečo nie. Stačí si nájsť rozsiahlu zelenú planinu a v nej si vytvoriť obývateľnú noru. Nie však tú zvieraciu, ale takú, aká vyhovuje najvyšším štandardom rodiny Pytlíkovcov. Na malom priestore sa musí pomestiť množstvo vecí, samozrejme dôkladne pokladané. Upozornenie: Nie je to nič pre vysokých.


Hobitia posila v hereckom tíme Captain America: Obľúbený Brit na ponuku prikývol


Priatelia – Monikin byt

Snáď najznámejší byt všetkých čias je práve ten Monikin zo seriálu Priatelia. Pomerne veľký priestor prepchatý spomienkami a predmetmi, ku ktorým sa vždy vzťahuje nejaká príhoda, sa stal vysnívaným domovom každého fanúšika. Byt, v ktorom sa odohrala podstatná časť obľúbeného seriálu, je rozhodne tým správnym miestom na stretávanie sa s priateľmi či špehovanie susedov.

Harry Potter – Dom rodiny Weasleyovcov

Aj navonok ošarpaná napoly zrútená „barabizňa“ môže mať svoje čaro. Krivé steny a polorozpadnutá strecha však skrývajú omnoho viac. Množstvo čarovných predmetov, útulne zariadenie a milá svojská rodinka Weasleyovcov však z neho spravili príjemný domov pre každého, kto sa tam zastavil. Teda, všetkých okrem smrťožrútov.


Títo herci dokázali zastaviť čas: Umrnčanú Myrtlu dokonca hrala štyridsiatnička


Twilight – Rezidencia Cullenovcov

Ak vám neprekážajú upíri prahnúci po vašej krvi, rezidencia rodiny Cullenovcov je pre vás tým pravým miestom na bývanie. Presklenú budovu v horách si fanúšikovia prešli počas filmov niekoľkokrát a vždy s úžasom. Dá sa dokonca povedať, že je to jedna z tých naj vecí na celej snímke. V skutočnosti v ňom býva dizajnér Nike John Hoke. Tak a teraz mu môžeme všetci závidieť.

Sex v meste – nový byt Carrie a pána Božského

Ak vôbec teda existuje byt snov, tak si ho dovoliť môže len Božský so slovami: „Nejako to zvládnem.“ Ale aj keď je byt ako z rozprávky, dýcha z neho história a má obrovskú rozlohu, no chýba mu vhodný šatník, nie je to nič moc. No v momente, keď ho Božský prerobil tak, že šatník predstavoval osobitnú miestnosť, zaplesalo nielen srdce šarmantnej Carrie.

Veľký Gatsby

Jay Gatsby využil potenciál prepychového paláca na priam zázračné a neuveriteľné večierky. Bývať v takom dome by však stálo za to aj bez všadeprítomných žiarivých svetiel. Nuž, ale nejako musel svoju lásku prilákať


DiCapria chvíľu v novinkách neuvidíme, potrebuje pauzu


Sám doma

Veľký biely dom, v ktorom prežil svoje dobrodružstvá malý Kevin, bezpochyby patrí k tým naj filmovým obydliam. (Aj keď v podkroví by asi nikto netúžil spať.) Avšak bývať v dome, ktorý má na svojom pozemku okrem iného aj húsenkovú dráhu? Tak to je snom nielen malých detí a rozhodne by sa v ňom vedeli vyšantiť aj staršie ročníky. Práve taký predviedli aj v časti Sám doma a bohatý.

Prázdniny

Zachrániť vianočné sviatky od depresie môže len zmena prostredia. Preto si hlavné hrdinky v podaní Kate Winslet a Cameron Diaz vymenia na prázdniny svoje domovy. Jedným je luxusná vila s bazénom. Ten druhý však zaujme oveľa viac. Útulný zasnežený domček pôsobí ako z pohľadnice a pri nazretí dnu sa ten názor vo vás len utvrdí. Ani náznak modernej techniky, oheň blikotajúci v krbe (teda pokiaľ ho niekto zapáli), množstvo kníh, neveľká plechová vaňa a iné starodávne vymoženosti. Romantika ako stvorená, len ktovie či by sa v ňom dalo aj reálne dlhšiu dobu prežiť.

Zdroj: telkac.sk  maria 

Foto: telkac.sk

Tagy: Harry Potter Twilight Sám doma Pán prsteňov

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov