Ďalšie mastné pokuty pre televízie: Nevhodná reklama a obscénnosti

Pokuta
24.06.2015ZaujímavostiLicenčná rada pokutovala televízie. Dve pokuty, spolu vo výške 13 500 eur, udelila vysielateľovi televízie JOJ spoločnosti MAC TV, jednu pokutu vo výške 7 500 eur udelila vysielateľovi televízie Markíza spoločnosti Markíza-Slovakia a nefinančnú pokutu - upozornenie na porušenie zákona dala i za vysielanie TV Piešťany.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Rada sankcionovala vysielateľa MAC TV, s. r.o. (programová služba JOJ) pokutou 9 500 eur za porušenie zákonného zákazu účinkovania hlásateľov, moderátorov a redaktorov spravodajských a spravodajsko-publicistických programov v reklame a telenákupe, čo sa stalo 14., 15. a 18. januára 2015. Zároveň pokutu udelila za porušenie pravidiel o vysielacom čase vyhradenom reklamným šotom 14. januára odvysielaním komunikátov propagujúcich súťaž Štartovací balíček TV JOJ, ktoré naplnili definíciu telenákupného šotu. Rada zároveň dala vysielateľovi TV JOJ pokutu 4 000 eur za porušenie zákonom povoleného počtu povolených prerušení programu reklamou v programe Miami Vice vysielanom 17. januára 2015, ktorého piaty 30-minútový časový úsek dvakrát prerušil zaradením reklamy.


Mohlo by vás zaujímať: Hrozný prešľap v priamom prenose: Joj, toto je nechutné!


RVR taktiež rozhodla o pokute 7 500 eur pre vysielateľa Markíza-Slovakia, spol. s r.o. za vysielanie seriálu Dva a pol chlapa na TV Markíza 11. decembra o 15:32 a 12. decembra o 15:33. Vysielateľ ho podľa RVR označil ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov napriek tomu, že obsahoval obscénne vyjadrovanie, pre ktoré mal byť klasifikovaný ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov, čím porušil zákonné pravidlá pre ochranu maloletých.


Mohlo by vás zaujímať: Nečakané moderátorské presuny v Markíze: Zmena v Televíznych novinách! 


Licenčná rada tiež uložila nefinančnú sankciu - upozornenie na porušenie zákona vysielateľovi TV Stream s.r.o. (programová služba TV Piešťany) za to, že nedodal rade na jej vyžiadanie súvislý záznam vysielania z dní 3. až 7. decembra 2014.

Zdroj: SITA 

Tagy: JOJ Markíza pokuta

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov