Pamätáte si všetky? Najznámejšie filmové výroky, ktoré takmer zľudoveli

Forrest Gump
08.07.2015ZaujímavostiRuku na srdce. Kto z nás neodcituje doslovne repliku obľúbeného filmu či seriálu na jeden nádych?! Niektoré z filmových textov sa totiž stali zaužívanými a celkom často ich používame aj v bežnej komunikácii. Verte, alebo nie, nasledujúce výroky patria do zoznamu sto najznámejších filmových fráz.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Houston, máme problém – Apollo 13 (1995)

Tom Hanks ako veliteľ Jim Lovell vtedy hlásil základni v Houstone o probléme na vesmírnej lodi Apollo 13 a odvtedy ľudia po celom svete oznamujú problémy, samozrejme iného druhu, rovnakým spôsobom.  

Hakuna Matata – Leví kráľ (1994)

Timon a Pumba ako verní spoločníci učili malého Simbu netrápiť sa tým, čo bolo. Žiť pre prítomnosť – to je krédo mnohých ľudí, pre ktorých sa tak fráza Hakuna Matata stala posvätnou. Mimochodom, táto fráza skutočne v svahílčine znamená „Žiadny problém“.

Bejby nebude sedět v koutě – Hriešny tanec (1987)

A ani nesedela! Vďaka tomu je posledný tanec Frances Hosemanovej a Johnnyho Castlea najkultovejšou tanečnou scénou všetkých čias a táto veta zrejme najznámejšou „žiadosťou o tanec“.

Mama vždycky hovorila Život je ako krabica čokolády, nikdy nevieš, ktorý kúsok dostaneš.“ – Forrest Gump (1994)

Geniálny scenár k skvelému filmu jednoducho patrí a Tom Hanks si v takých zahral hneď niekoľkokrát. Konkrétne sympatický čudák Forrest Gump z rovnomenného filmu oplýva naozaj mnohými legendárnymi výrokmi.

Utíkej, Forreste – Forrest Gump (1994)

Tento výrok je z rovnakého filmu, „na svedomí“ ho však má Forrestova kamarátka Jenny. No a od roku 1994 sa preto v behu povzbudzuje zásadne touto vetou.

E.T. volat domů – E.T. Mimozemšťan (1982)

Príbeh malého mimozemšťana a jeho ľudských ochrancov pozná snáď každý. Najznámejšou replikou tohto filmu je emotívne volanie E.T.-ho po domove, čo sa mu nakoniec aj podarilo. Jediné, čo doposiaľ neskončilo, je legendárna fráza „E.T. volat domů“.

Bude to legen... počkaj si... dárne – Ako som spoznal vašu mamu (2005-2014)

Barney Stinson je zrejme najobľúbenejšia postava seriálu a jeho „hlášky“ sú naozaj legendárne. Špeciálne táto jedna inšpirovala aj mnoho maturantov na Slovensku, a tak sa každý rok objavuje na maturitných oznámeniach a tablách.   

Vrátim sa – Terminátor (1984)

Najznámejšou filmovou úlohou súčasného kalifornského guvernéra Arnold Schwarzenegger je postava kybernetického robota s ľudskou podobou. Najznámejšou replikou robota Terminátora je zasa fráza „I'll be back.“

Bond. James Bond. – James Bond (1962-2015)

Presne šesť hercov v úlohe tajného agenta britskej tajnej služby sa týmto spôsobom predstavuje už od roku 1962, kedy bola natočená vôbec prvá filmová verzia o Jamesovi Bondovi.

Stále plávaj. Stále plávaj. – Hľadá sa Nemo (2003)

Modrá rybička Dory je snáď ešte obľúbenejšia než Nemo alebo jeho otec Marlin a nebude to len pre jej krásnu farbu. V skutočnosti je tým vtipným elementom, ktorý každá rozprávka potrebuje a vďaka jej „mierne bláznivej“ povahe sa s Marlinom dostávajú do neočakávaných situácii, ktoré ústia do mimoriadne vtipných výrokov.

Nech ťa sila sprevádza – Hviezdne vojny (1977)

Táto veta, ktorú vyslovil Han Solo (Harrison Ford) v Hviezdnych vojnách, sa tiež dostala do zoznamu 100 najznámejších filmových fráz a čo je ešte dôležitejšie, aj do pamäti mnohých fanúšikov po celom svete.

 Aby som bol úprimný, moja drahá, je mi to jedno – Odviate vetrom (1939)

Dostávame sa ku knižným a filmovým klasikám a ich legendárnym replikám. O tú sa v prípade filmovej adaptácie knihy Odviate vetrom postaral charizmatický Rhett Butler (Clark Gable) a jeho fráza „Aby som bol úprimný, moja drahá, je mi to jedno“, ktorú si od neho vypočula pri odchode Frank Kennedyová.

Urobím mu ponuku, ktorú neodmietne – Krstný otec (1972)

Herec Marlon Brando je legendárny, jeho postava Dona Corleona rovnako tak. Tieto dve mená spojil nesmrteľný Krstný otec. Zákonite tak veta „Urobím mu ponuku, ktorú neodmietne“ musí byť aj na zozname najznámejších filmových výrokov.

Zdroj: internet  lu 

Tagy: Terminátor Ako som spoznal vašu mamu Krstný otec Hriešny tanec Forrest Gump James Bond Hviezdne vojny Hľadá sa Nemo Leví kráľ E.T. Mimozemšťan Apollo 13 Odviate vetrom

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov