Vedia všetko a ešte oveľa viac: Pozrite si najväčších filmových mudrlantov

Jim Parsons ako Sheldon Cooper
07.07.2015ZaujímavostiPremúdrelí ľudia, ktorí majú v hlave najviac informácií zo všetkých, dokážu ostatným celkom pekne liezť na nervy. A to ako v reálnom živote, tak aj v tom filmovom či seriálovom. Čo poviete, zvládli by ste s týmito mudrlantmi prežiť dlhšiu dobu v jednej miestnosti?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Vie toho veľa, no nedokáže zaujať

Jednoznačne najväčším prehľadom v oblasti histórie či spoločenských vied sa môže pochváliť svojský Ross Geller z obľúbeného a rokmi overeného seriálu. Dokáže celé hodiny rozprávať o archeologických vykopávkach či pravekých dinosauroch s takým zápalom a oduševnením, že si ani nevšimne nezáujem a apatiu u svojich poslucháčov. Niet divu, že takýmto spôsobom unudil nejednu potenciálnu frajerku.


Seriály, ktoré vždy rozosmejú: Pozrite sa na 10 najlepších sitkomov


Má vedomosti, no žiaden spoločenský život

Znalosti z úplne opačného súdka sa ukrývajú v hlave podivuhodnej postavičky Sheldona Coopera. Teória veľkého tresku sa priam hmýri inteligentnými mozgami, no Sheldon je extra trieda. Na všetko má pragmatickú a logickú odpoveď, fyzikálne otázky pri ňom neostávajú nezodpovedané, no absolútne mu chýba zmysel pre reálny svet. A tak bežná komunikácia s ním poriadne viazne, aj keď musíme uznať, že sa v medziľudskom kontakte veeeeeľmi pomalými a malými krokmi zlepšuje.

V dobrodružstve dokáže nemožné, len nejako spyšnieva

Ctižiadostivý či namyslený? Aj takými prívlastkami je neraz počastovaný cestovateľ, bádateľ a knihovník Flynn Carsen. Aj keď záhady a záchrana sveta často stoja na jeho rozhodnutiach, diváci vedia, že vždy sa môžu na jeho úsudok spoľahnúť. Vedomosti a schopnosť spájať súvislosti mu rozhodne nechýbajú. Už len skrotiť nejako tú jeho povahu.


Vždy excelentná čarodejnica Hermiona: Boj za práva žien berie osobne


Zvláda všetko, aj byť na dvoch miestach naraz

Ani ženské hrdinky nezaostávajú a snáď najtypickejšou predstaviteľkou mudrlantiek je mladá čarodejnica Hermiona. Veď už od prvej časti dokazuje nielen divákom, ale aj svojim spolužiakom i vyučujúcim, koľko znalostí sa v jej roztomilej hlávke nachádza. Môže sa smelo postaviť aj čarodejníkom s tou najčistejšou krvou, pretože nielen v ročníku, ale v celej škole nenašla konkurenciu. Ani jedno kúzlo sa pred ňou neschová a ani tie najhrubšie knihy nie sú pred ňou v bezpečí. Zároveň však má obrovský cit pre priateľstvo a zásady, preto je dosť možné, že si svoju obvyklú otravnú premúdrelosť ani neuvedomuje.

Pes, čo vie viac ako ľudia

A čo tak pes ako mudrlant, môže byť? Veru áno, ale nie taký hocijaký, jedine pán Peabody. Animovaný, svetaznalý a natoľko úspešný, že mu dovolia, aby si adoptoval malého chlapca. Svojimi vedomosťami by zahanbil nejedného úspešného vedca, pretože sa nevzťahujú len na jednu oblasť. Za to však vďačí časostroju, s ktorým spoznal záhady sveta aj nepreskúmané oblasti ľudstva priamo z prvej ruky, teda labky. Chválime aj jeho zmysel pre iróniu a dobrý humor, škoda len, že jeho chlapec Sherman máločomu rozumie.


Desať animovaných postáv, ktoré jednoducho musíte milovať


Vymyká sa rodinnému priemeru

Vždy poriadne nabiflená Líza je akousi animovanou obdobou Hermiony. Samozrejme, nenavštevuje Rokfort, no vo svojom seriálovom priestore nemá konkurenciu. Nikdy jej nechýba domáca úloha a povinne navštevuje školské krúžky, len cit pre kapelu akosi nemá. To však bezproblémovo zakryje množstvo ocenení a diplomov. Mimochodom, Bart možno nie je ani taký lajdák, ako to v porovnaní s Lízou vypadá. Chudák chlapec.

Zdroj: telkac.sk  maria 

Foto: CBS

Tagy: Harry Potter Teória veľkého tresku Priatelia Simpsonovci

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov