Bez parťáka ani na krok: Tieto dvojice ste si určite zamilovali

Pierre Brice (vľavo) a Lex Barker vo filme Vinnetou II. - Červený gentleman
05.08.2015ZaujímavostiNiekedy jednoducho jeden hrdina nestačí. Vtedy nastupuje do hlavnej úlohy dvojica, parťáci na život a na smrť. Navzájom si zo seba uťahujú, no vedia, že sa vždy môžu na toho druhého spoľahnúť. Jedného bez druhého si nevieme predstaviť a keď ich niekto skúsi rozdeliť, buď si nájdu cestu späť, alebo nastane apokalypsa. Tak čo, ktorá filmová dvojica je vám najsympatickejšia?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Tom a Jerry

Hra na mačku a myš v prípade tejto dvojice naberá úplne iný význam. Nikdy nekončiace naháňačky, zlomyseľné pasce a, samozrejme, bolestivé pády. To sú Tom a Jerry ako ich poznáme. Aj keď sa však zdá, že zmyslom ich života je škodiť si navzájom, v momente, ako sa objaví niekto tretí, ich schopnosť spojiť sa proti spoločnému nepriateľovi je neuveriteľná.


Humor, napätie aj dráma: Toto sú najlepšie francúzske filmy


Asterix a Obelix

Galskí parťáci si spoločne už čo-to preskákali. S pravidelnosťou si medzi sebou pohadzujú Rimanov, vo voľnom čase jedia diviaky alebo sa vydávajú na misie, ktoré by iní na ich mieste určite nezvládli. Jeden je veľký a tučný, druhý malý a chudý. Jedného bystrý um prevyšuje kde koho a druhého mocné ruky unesú akýkoľvek menhir. Keď sa spoja sú neprekonateľní a navyše v mnohých prípadoch aj vtipní. Dokázali by ste si vôbec predstaviť, že by mali vystupovať v osobitných filmoch?

Sherlock Holmes a doktor Watson

Klasická aj keď nie tak úplne bažná dvojica. Aj keď je dr. Watson v knižnej verzii len Sherlockovou súčasťou,  na filmovom plátne sa predstavili ako dve samostatné postavy. Watson sa stáva viac ako vedľajšou postavou, veď kto iný by mohol Sherlockovi kontrovať? Psychopatický detektív a otrávený doktor tak spoločne hádžu hlášky všade navôkol a to, že sú parťáci, je vidno na prvý pohľad.


Sú sarkastickí, a preto ich milujeme: Tieto filmové postavy iróniou nešetria


Vinnetou a Old Shatterhand

Pokrvní bratia jednoznačne patria medzi nezabudnuteľné dvojice filmového plátna. Počiatočná snaha o mier a vzájomná úcta prerástli až do bratského priateľstva, kedy  jeden za druhého neváhali položiť aj život. Práve vďaka nezištnému vzťahu a ich zmyslu pre spravodlivosť sa stali obľúbenými hrdinami takmer každého diváka bez ohľadu na vek. Tak trochu idealistické puto si navzájom potvrdili aj krvou.


Šok pre fanúšikov legendy: Zomrel obľúbený náčelník Apačov


Dempsey a Makepeaceová

Britský kriminálny seriál priniesol dvojicu vyšetrovateľov – správneho drsňáka vtipného policajta a sexi nebezpečnú blond policajtku. Každý z nich mal svojský a úplne odlišný spôsob pátrania po zločincoch. Spoločne však vytvorili geniálny tím, a to nielen v rámci obľúbeného seriálu, ale aj v súkromnom živote.

Starsky a Hutch

Opäť ďalší detektívi. Tento raz však nielen v seriáli, ale sa dočkali aj filmového spracovania, kde si zahrali Bena Stiller a Owena Wilson. Skúste spojiť premotivovaného workoholika s totálnym flegmatikom, ktorého kolegove nadšenie z práce len otravuje. Až vtedy dostanete do komédie to pravé korenie a o zábavu je dostatočne postarané, keď sú títo dvaja nútení na prípadoch spolupracovať.

Zdroj: telkac.sk  maria 

Foto: ceskatelevize.cz, WarnerBros,

Tagy: Tom a Jerry Dempsey a Makepeacová Asterix Obelix

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov