Aj Hollywood má svoje nepodarky: Tieto filmy rozhodne nemali mať pokračovanie

26.08.2015ZaujímavostiOriginál je naozaj len jeden... a v tomto prípade to tak radšej malo ostať. Natočiť pokračovanie filmu tak úspešného, že sa navždy zapísal svojím prínosom na hollywoodske nebo, je naozaj ťažké. Či už si tvorcovia týchto filmov sľubovali od týchto filmov finančný zisk, popularitu, alebo obdiv, nič z toho sa im nepodarilo.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Vyháňač diabla 2: Kacír (1977)

Pôvodný Exorcista patrí stále medzi najlepšie horory, ktoré sa kedy natočili. Mnohí z nás si nevedeli ani predstaviť, čo sa stane v druhom diele, keďže ten prvý je relatívne uzavretý. Tvorcovia to však vedeli veľmi dobre. Vo filme sa objavila pôvodná herecká zostava v podaní Lindy Blair, Richarda Burtona či Kitty Winn, no William Friedkin sa naopak režisérskej stoličky múdro vzdal. Príbeh sa odohráva o štyri roky neskôr, kedy sa o už 16-ročnú Regan stará jej opatrovateľka z detstva, pretože jej matka je ako herečka stále na cestách. Regan je teraz pacientkou na psychiatrii a pravidelne podstupuje hypnózu. Evidentne sa v tomto pokračovaní snažia o ešte hrozivejšie efekty, ale stal sa z toho len veľmi nízko hodnotený gýč.

Pomáda 2 (1982)

To snáď ani nepotrebuje komentár. Ak niekedy existoval film, ktorý nepotreboval pokračovanie, bola to práve Pomáda. Kultový muzikál o študentoch na strednej škole Rydell High sa vryl do pamätí mnohých a boli časy, kedy sme tento muzikál nevedeli prestať pozerať. Obrovský úspech tejto snímky zrejme podnietil režisérku Patriciu Birch, aby natočila Pomádu 2, čo sa však neskôr ukázalo ako obrovský omyl. Pokračovaniu Pomády chýbala energia, originalita a dobrá hudba, ktorá bola základnou esenciou originálu. Autá síce vymenili za motorky, ale zvyšok muzikálu je len viac-menej nepodarenou kópiou pôvodnej Pomády. Jediným pozitívom tohto pokračovania bolo, že Michelle Pfeiffer sa aj vďaka tejto nepodarenej dvojke vyšvihla vo svete filmu.

Mohlo by vás zaujímať: Sandy z Pomády o krásu nepripravila ani rakovina: Pri pohľade na FOTO neuveríte, koľko už má rokov!

Zostať nažive (1983)

Vedeli ste, že aj Horúčka sobotňajšej noci sa dočkala pokračovania? Áno, je to tak. Zostať nažive je názov pokračovania snímky, ktorá v pôvodnom diele zachytila lesk a popularitu diskoték 80. rokov. Travolta sa dokonca stal za úlohu Tonyho Manera v Horúčkej sobotňajšej noci jedným z najmladších nominovaných na Oscara za najlepší mužský herecký výkon. V roku 1983 sa teda logicky predpokladalo, že ak si John Travolta zahrá aj v pokračovaní, bude z toho trhák. Možno by aj bol, nebyť faktu, že producentom, scenáristom a dokonca aj režisérom bol Sylvester Stallone. A aby sme nezabudli, polovicu piesní má na svedomí jeho bat Frank. Film sa tak stal krížencom Rockyho a Horúčky sobotňajšej noci s nádychom egoizmu. Ani Tony Manero viac už nebo​l sladkým fešákom sobotňajšej noci.

Ďalších 9 a 1/2 týždňa (1997)

Už len názov svedčí o tom, že šlo zrejme o chabý pokus vyzdvihnúť hviezdu vtedy padlého Mickeyho Rourka. Viac ako desať rokov po natočení úspešného erotického thrilleru 9 a 1/2 týždňa, v hlavných úlohách s Kim Basinger a Mickeym Rourkeom, sa tvorcovia rozhodli obnoviť zašlú slávu. Snímka, ktorá sa v niektorých krajinách nazývala aj Láska v Paríži, však už svojím obsahom svedčí o tom, že takýchto deväť a pol týždňa sa môže odohrať iba raz. John Gray (Mickey Rourke) sa vydá do Paríža hľadať svoju stretnú lásku, ktorú samozrejme nenájde, ale miesto toho natrafí na sexi módnu návrhárku, ktorá ho zvedie tajnými hrami. Treba uznať, že niektoré veci naozaj netreba siliť.

Mohlo by vás zaujímať: Týmto párom to v láske nevyšlo: Po rozchode sa však opäť stretli na plátne

Záhada Blair Witch 2 (2000)

Záhada Blair Witch sa v roku 1999 stala zaslúžene jedným z najúspešnejších nezávislých filmov všetkých čias. Stalo sa tak najmä kvôli efektu využitia originálneho záznamu z kamery, ktorý sa našiel. Takýto typ natáčania filmu sa predtým nevyužíval, natočenie pokračovanie bolo teda naozaj zbytočné. Druhému dielu chýbalo všetko, čo robilo ten prvý výnimočným. Finančný zisk z filmu bol nečakane vysoký, zrejme to bolo hlavnou motiváciou k pokračovaniu, ktoré sa dostalo do kín len rok po premiére pôvodnej Záhady Blair Witch.  

Syn masky (2005)

Upútavky sľubovali návrat vtipného uličníka v štýle Jima Carreyho z pôvodnej Masky. Syn masky bol všetko, len nie vtipný uličník. Dal sa označiť za ďalší zúfali výkrik, od ktorého si štúdiá sľubovali finančný zisk, a to bez návratu pôvodného obsadenia. Jim Carrey a Cameron Diaz sa vďaka Maske stali obľúbenými vo filmovom priemysle. Syn Masky mal premiéru o jedenásť neskôr a aj tu sa uplatnilo pravidlo, že originál je len jeden. Bohužiaľ, aj tento pokus sa dostal spolu s ďalšími k najväčším prepadákom v Hollywoode.

Mohlo by vás zaujímať: Remake nemusí byť vždy horší než pôvodný film: Týchto desať musíte vidieť!

Základný inštinkt 2 (2006)

Sharon Stone bola v Základnom inštinkte neskutočne sexi a zvodná. Raz však stačilo. Možno, keby natočili dvojku skôr, než po štrnástich rokoch, efekt by bol zrejme oveľa väčší. Napriek tomu, že Sharon vyzerá stále skvelo, tento film bol viac o jej dokonalej fyzickej kondícii, než o nejakom obsahu. Tentokrá sa v úlohe jej partnera predstavil britský herec David Morrissey, ktorý vystriedal Michaela Douglasa. Toto pokračovanie je miernym filmovým neporiadkom s neoriginálnym dejom a nanútená sexualita Sharon Stone, ktorá bola základom pôvodného Základného inštinktu, bola skôr zahanbujúca, než zvodná. Niekedy to jednoducho netreba siliť. 

Titanic 2 - história sa opakuje (2010)

História sa opakuje? To vážne? Čo môže byť horšie, ako kópia celovečerného trháku, ktorý si obľúbili diváci po celom svete. Ľadovec, ktorý sa vplyvom otepľovania odlomil a rúti sa na obrvskej vlne presne smerom k Titanicu 2. Narazí na to isté miesto, v ktorom sa loď zlomí napoly a začne sa potápať, presne ako sa to stalo s prvým Titanicom. Titanic 2 je snáď vrcholom zlých pokračovaní. Producentom filmu sa stala spoločnosť The Asylum, ktorá sa podpísala aj pod filmy Žraločie tornádo 2 či Mega žralok vs. obria chobotnica. Nemôžeme sa teda čudovať, že aj toto pokračovanie sa skončilo filmovou katastrofou.

Zdroj: AMaj 

Foto: internet, Video: Youtube

Tagy: Titanic Pomáda Syn masky Základný inštinkt

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov