Shrek ako ho nepoznáte: Obľúbený zelený hrdina prežil obrovskú zmenu

Shrek
22.08.2015ZaujímavostiHoci sa Shrekova púť po kinách skončila po štyroch animovaných snímkach už pred piatimi rokmi, svojský zlobor stále ostáva obľúbený. Fanúšikov a zberateľov kurióznych informácie najnovšie potešil fakt, že sa na internete objavilo video, ktoré ukazuje, ako mal pôvodne zelený hrdina vyzerať.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Shreka mal nahovoriť americký komik Chris Farley, známy zo skečovej šou Saturday Night Live. Nadabovaných mal už takmer 95% dialógov celého filmu, avšak 18.decembra 1997, tesne pred dokončením svojej časti, zomrel na predávkovanie drogami. Producenti dlho rozmýšľali, ako zapeklitú situáciu vyriešia. Hovorilo sa dokonca aj o tom, že by sa najal niekto, kto by Farleyho hlas vedel dokonale napodobniť. Nakoniec však bola úloha večne namosúreného zlobra pridelená Mikeovi Myersovi, kolegovi zo SNL, a prepísaný bol aj samotný scenár.


Mohlo by vás zaujať: Desať animovaných postáv, ktoré jednoducho musíte milovať


Pôvodne mala totiž snímka podľa stránky Jim Hill Media rozprávať príbeh zlobra-tínedžera, ktorého rodinný biznis strašenia ľudí vôbec nelákal. Shrek chcel ľuďom pomáhať a hľadať si nových a nových priateľov. Zelená postavička navyše odjakživa túžila po tom, aby sa z nej stal rytier. Viac si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Zdroj: telkac.sk  lostmedia.wikia.com 

Foto: FB / Shrek, Video: YouTube

Tagy: Shrek

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov