Chytľavá melódia a skvelé tanečné kreácie: Tieto muzikály musíte vidieť

Pomáda
28.10.2015ZaujímavostiBuď ich milujete, alebo nejako zvlášť nemusíte. Filmové muzikály si už síce svoju slávnu éru prežili, no stále majú divákovi čo ponúknuť. Niektoré staršie by sme mohli zaradiť už do klasiky, ktorú by mal vidieť každý. No a tie novšie by ste mali aspoň vyskúšať.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pomáda (1978)

V čase svojho uvedenia patrila Pomáda k najúspešnejším snímkam a obľúbenosti sa teší stále. Vynikajúca hudba a dynamický priebeh spravili svoje a dokonca Johna Travoltu tento muzikál vystrelil k hviezdam. Hlavný hrdina Danny Zucco sa po letných prázdninách opäť stretáva so svojimi kamarátmi a prekvapivo aj so svojou letnou láskou, ktorú spoznal pri mori. Na pôde školy a v partii nie je jednoduché si udržať svoju tvár.


Mladá herecká krv predstavuje novú generáciu: Budú takí dobrí ako ich predchodcovia?


Rebelové

Celovečerný film od Filipa Renča je plný farieb, starých ale známych pesničiek a celkom jednoduchej dejovej línie. Snímka ponúka príbeh o veľkej láske, ktorej však šťastie dlho neprialo. Ružové okuliare im totiž zosadil rok 1968 a príchod ruskej armády. Maturantka a chalan, ktorý ušiel z vojny, však dovtedy prežívajú svoje veľké zaľúbenie a samozrejme nechýbajú ani svojskí kamaráti.

Mamma Mia! (2008)

Ak ste patrili k fanúšikom skupiny ABBA, je práve tento muzikál jasnou voľbou. Nesmrteľné pesničky totiž sprevádzajú diváka celým dejom. Sophie žije so svojou matkou, ktorú stvárnila fantastická Meryl Streep, a plánuje svadbu. Na tú však pozve okrem bežných hostí aj troch kandidátov na miesto svojho otca. A vtedy len začne tá pravá zábava, vyspevovanie slávnych hitov a tanečné kreácie.


Rozprávky trochu inak: Takto sa filmári pohrali s pôvodnými verziami


My fair lady (1964)

V 60. rokoch sa muzikály tešili v Amerike veľkej obľube. Práve v tom čase sa rozhodli vytvoriť na motívy pôvodnej divadelnej hry Pygmalion snímku My fair lady, kde svoje schopnosti opäť ukázala aj skvostná Audrey Hepburn. Starý mládenec a profesor lingvistiky Henry Higgins sa s priateľmi staví, že z neotesanej a prostorekej kvetinárky vytvorí dámu na úrovni. Po určenom čase sa z Lízy skutočne stala elegantná slečna, no akosi sa všetko samozrejme zamotá. 

Príbehy z lesov (2014)

Filmové rozprávky teraz letia a zrejme sa toho chytili aj tvorcovia tejto snímky. Skombinovali viacero známych rozprávok a snažili sa ich dať do jedného celku. Všetko by aj bolo v poriadku, keby to miestami neprekombinovali až príliš a známym postavám nevytvorili trošku iný scenár. Teda, trošku viac. Ale za pozretie to rozhodne stojí, také široké hviezdne obsadenie len tak totiž neuvidíte.

Bedári (2012)

Do muzikálovej podoby sa podarilo prerobiť aj literárnu klasiku Bedári. Veľkolepý a najmä dosť dlhý film však nie je tým pravým pre každého. V dramatickom príbehu o Jeanovi Valjeanovi sa takmer vôbec neobjavuje hovorené slovo, čo môže niekomu prekážať. Hladinu však vyrovnávajú obľúbený herci a vskutku zaujímavý a zamotaný dej.


Zo skvelej knihy ešte lepší film: Desať nezabudnuteľných knižných adaptácii


West Side Story (1961)

Vynikajúce piesne a zaujímavá dejová línia – to so sebou prinieslo novodobé spracovanie Rómea a Júlie. Hlavní hrdinovia však nepochádzajú zo znepriatelených rodín, ale z odlišných a konfliktných pouličných gangov. Príbeh z West Side sa stal obľúbeným hitom a zaradil sa aj k legendárnym snímkam americkej kinematografie. Niet sa čomu diviť, veď v roku 1961 získal 10 Oscarov.

Moulin Rouge (2001)

Dokonalý výkon predstaviteľov hlavných postáv – Ewana McGregora aj Nicole Kidman vás v obľúbenom muzikáli rozhodne poteší. Príbeh lásky sa začína, keď príde do Montmartu mladík, aby tam tvoril básne. Chce sa inšpirovať pohľadom na nočnú tančiareň – Moulin Rouge. Práve tam ho okúzli jedna z kurtizán a samozrejme, sa do seba zamilujú. V Moulin Rouge však platí jedno pravidlo: Nikdy sa nezamiluj! Toto však nie je jediný problém, ktorý ich čaká. Hneď na začiatku sa totiž dozvieme, že hlavná hrdinka je zomrie.

Zdroj:  telkac.sk maria 

Foto: Paramount, Universal Pictures, Disney, Česká televize

Tagy: Pomáda Mamma mia Rebelové Bedári

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov