Nový seriál Star Trek: Prinesie nepoznané svety a nové postavy

Leonard Nimoy
03.11.2015ZaujímavostiSvetoznámy sci-fi projekt Star Trek sa onedlho dočká nového seriálu. Informovala o tom americká televízna stanica CBS, ktorá bude zodpovedať za jeho vznik. Nové epizódy budú môcť fanúšičky a fanúšikovia sledovať od januára 2017, avšak tentoraz už nie v rámci televízneho vysielania. Ako CBS uviedla na svojej webstránke, novinka bude k dispozícii prostredníctvom spoplatnenej streamovacej služby CBS All Access exkluzívne pre diváčky a divákov z USA. Neskôr by sa však mala dostať aj do svetovej distribúcie.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

V pripravovanom seriáli sa okrem iného objavia aj úplne nové postavy, ktoré budú podľa slov zástupcov stanice hľadať nepoznané svety a civilizácie. Výkonným producentom bude Alex Kurtzman, ktorý sa v minulosti zaslúžil o vznik filmov Star Trek (2009) a Star Trek: Do temnoty (2013). Viacerí nadšenci sveta Star Treku však vyjadrili nespokojnosť so 42-ročným filmárom v pozícii producenta, keďže výrazne zmenil príbehy oboch spomínaných snímok. 


Útek pred zombie pokračuje: Obľúbený seriál ohlásil ďalšiu sériu


Fenomén Star Trek odštartoval seriálom v roku 1966. Zahrali si v ňom Leonard Nimoy (Spock), William Shatner (James T. Kirk), DeForest Kelley (McCoy), George Takei (Sulu), Nichelle Nichols (Uhura) a ďalší. Následne vzniklo šesť filmov a Star Trek poslúžil aj ako motív pre ďalšie seriály a filmy. V roku 2009 sa dostala do kín prvá časť novej filmovej série o posádke vesmírnej lode Enterprise. V snímke Star Trek sa v úlohe kapitána Kirka predstavil Chris Pine, Spocka si zahral Zachary Quinto, pričom vo filme sa v tejto úlohe objavil aj Leonard Nimoy. V roku 2013 sa do kín dostalo pokračovanie s podtitulom Do temnoty.

Zdroj: SITA 

Tagy: Star Trek

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov