Kontroverzný kasting na Bohov Egypta: Za toto sa tvorcovia ospravedlňujú

Gods of Egypt
29.11.2015ZaujímavostiTvorcovia očakávaného historického filmu Bohovia Egypta sa ospravedlnili za kontroverzný kasting. Reagovali tak na vlnu kritiky, ktorá im vyčítala, že do filmu, odohrávajúceho sa v starovekom Egypte, obsadili predovšetkým belochov. Režisér snímky Alex Proyas zverejnil vyhlásenie, v ktorom uviedol, že výber hercov určite mal priniesť viac rozmanitosti. “Úprimne sa ospravedlňujem všetkým, ktoré naše rozhodnutia urazili,” vyjadril sa.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

“Uvedomujeme si našu zodpovednosť zaručiť, že kasting reflektuje rozmanitosť a kultúru obdobia, ktoré v našich filmoch zobrazujeme. V tomto prípade sme zlyhali pri dodržiavaní vlastných štandardov, za čo sa úprimne ospravedlňujeme,” vyhlásili zasa zástupcovia produkčnej spoločnosti Lions Gate Entertainment. “Naša spoločnosť má záväzok nakrúcať filmy, ktoré odzrkadlia rozmanitosť nášho publika. Musíme, vieme a budeme to robiť lepšie,” doplnili. 

V epicko-fantastickej snímke Bohovia Egypta, ktorý príde do slovenských kín 25. februára, sa predstavia Gerard Butler, Geoffrey Rush, Nikolaj Coster-Waldau a Brenton Thwaites. Snímka prinesie príbeh Beka (Thwaites), ktorý sa vydáva na napínavú cestu, aby zachránil Egypt pred bohom temnoty Setom (Butler) a svoju jedinú lásku. Pomáha mu pritom mocný boh Horus, ktorého si zahral Nikolaj Coster-Waldau. 

Zdroj: SITA 

Foto: dailymail.co.uk

Tagy: Bohovia Egypta

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov