Najznámejší duchovia z komédií i romantiky: Týchto sa veru báť nemusíte

Patrick Swayze vo filme Duch
16.12.2015ZaujímavostiStrašní, zlí, protivní, ale aj roztomilí či láskaví. Výber filmových duchov je naozaj široký. Nemusia byť len v hororoch, ale oplývajú nimi aj romantické komédie či fantasy filmy. Je ich veľa, týchto však poznajú určite všetci.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Sam (Duch)

Nezabudnuteľný duch, ktorého stvárnil úžasný Patrick Swayze, má čosi do seba a jeho príbeh núti nejedného tvrďasa vyroniť aspoň malú slzu. Keďže láska Sama a Molly nemôže skončiť len tak, po tom, ako Sama zavraždia, rozhodne sa sprevádzať Molly ako duch. Nie ten strašidelný, ale taký ten dobrý a v každej chvíli nápomocný. V tomto prípade láska až za hrob je jednoducho realitou. Mimochodom, viete si predstaviť v úlohe ducha Brucea Willisa? Rolu však odmietol, ale po premiére sa trieskal o hlavu a nazval sa hlupákom.


Láska všade navôkol: Top scény pre fanúšikov romantiky


Casper (Casper)

K najznámejším filmovým duchom jednoznačne patrí aj roztomilý a mierumilovný i keď šibalský Casper. Poznajú ho najmä deti, no ani pre staršie ročníky nie je úplne neznámy. Nejde totiž len o filmové dobrodružstvá, ale aj krátke seriálové časti. Samozrejme, spolu s ním sa z televízie vždy vynoria aj ďalší traja duchovia, ktorí vedia vždy vyvádzať a nakoniec všetko zničiť. Nuž, ale bez nich by to nebola tá pravá zábava.

Duch minulých, budúcich a súčasných Vianoc (Vianočná koleda)

Rokmi overený príbeh o lakomcovi Scroogeovi, ktorého navštívili traja duchovia, si prežil už množstvo filmových či animovaných prevedení. No duchovia minulých, budúcich či súčasných Vianoc majú všade úlohu rovnakú. Držgroša Scroogea prinútiť, aby si vstúpil do svedomia, zamyslel sa nad sebou a čo najrýchlejšie zmenil svoje správanie.

Takmer bezhlavý Nick (Harry Potter)

Ako každý správny hrad aj Rokfort ukrýva vo svojich hradbách množstvo duchov. Samozrejme, nie všetci sú pre nás zaujímavý. Jedným zo sympaťákov je Sir Nicolas de Mimsy-Porpington, viacej známy ako Takmer bezhlavý Nick. Taká prezývka mu prischla kvôli tomu, že pri jeho poprave použili tupú sekeru, takže hlavu s krkom sú trochu spojené. Preto ho nevzali ani do skupiny bezhlavých.

Elizabeth (A čo ak je to pravda?)

Aj krásna Reese Whitherspoon sa môže stať duchom. No nie žiadnym škaredým a zlým. Len spočiatku je otravná a neznesiteľná, potom ukazuje svoju pravú milú tvár. Keď si David v podaní Marka Ruffala prenajal byt nečakal spolubývajúcu. Ale osud to chcel inak. Keďže sa mali stretnúť už predtým, doprial im to až vtedy, keď bola Elizabeth v kóme – a teda duchom. Zábavnú romantickú komédiu dopĺňajú skvelé situácie a dostatok úsmevných príhod. Veď rozprávať sa s niekým a byť pri tom na lavičke úplne sám, je celkom dosť podivné.

Umrčaná Myrtla (Harry Potter)

Kto by si nepamätal Umrnčanú Myrtlu a jej záchodové špliechanie za sprievodu pišťania? Jej súkromné kráľovstvo sú dievčenské záchody, ktoré s obrovskou radosťou často zaplavuje vodou. Preto ich nikto nenavštevuje, čo trojici mladých čarodejníkov viackrát pomohlo. Vo filme ju verne stvárnila Shirley Henderson, ktorá v tom čase mala 35 rokov.


Títo herci dokázali zastaviť čas: Umrnčanú Myrtlu dokonca hrala štyridsiatnička


Sir Simon de Canterville (Cantervillské strašidlo)

Zdediť starý hrad je fajn, no získať ho aj s nepríjemným duchom – to už taká zábava nie je. O tom vedia svoje aj manželia Harry a Lucy. Ich spolunájomníkom je totiž dosť nevľúdny predok Sir Simon de Canterville, ktorého si zahral britský herec John Gielgud. Na hrade straší kvôli svojej zbabelosti. Na zvrátenie osudu je ešte šanca, no to by musel nejaký jeho potomok vykonať hrdinský čin. Môže byť ale v rodine zbabelca hrdina?

Slimer (Krotitelia duchov)

Slimer je známy ako prvý prízrak úspešne lapený krotiteľmi duchov. Aj napriek svojmu menu sa vyznačuje obrovskou chuťou do jedla a pri prechode pevnými predmetmi zanecháva za sebou nechutný sliz. Nuž, tu si už treba len strážiť chladničky.


Potvrdené: Charizmatický svalnáč bude pomáhať krotiteľkám duchov


Kate (Tá mrcha nedá pokoj)

Kate zomiera vo svadobný deň, keď ju privalí ľadová socha anjela bez krídel. Trochu bizarná smrť, zvlášť pri Kate, ktorá mala vždy všetko pod palcom a perfektne zorganizované. Teraz sa však musí o svojho takmer manžela Henryho postarať už len ako duch. Takej priemernej komédii dodáva šmrnc drobná no energická Eva Longoria ako Kate a jej snaha zistiť, čo to vlastne má dať do poriadku.

Zdroj:  telkac.sk mb 

Foto: Warner Bros, Paramount, Dreamworks, Universal Pictures, Disney, Paramount

Tagy: Harry Potter Duch Patrick Swayze Reese Witherspoon Eva Longoria Casper

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov