Obľúbené snímky plné romantiky: Čo o nich ešte neviete?

09.02.2016ZaujímavostiNezáleží na tom, aká je snímka stará a koľko známych hercov sa v nej stretlo. Stačí, že si ju obľúbite a potom pozeráte stále dokola. Tak to býva aj s romantickými filmami, ktoré sa hrnú na nás z každej strany najmä v čase sviatku zaľúbených. Poznáte však pozadie obľúbených zaláskovaných snímok?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Bláznivá, hlúpa láska: Darček za vymyslenie názvu

Ak sa chcete pobaviť a zároveň si pozrieť romantiku, výbornou voľbou je snímka Bláznivá, hlúpa láska. Je to jeden z filmov, ktorých tvorcovia sa starali o životné prostredie. Využívali totiž na dodávanie energie solárne panely. Jeho dvaja režiséri sa dlho nevedeli dohodnúť na názve snímky. Nakoniec vyhlásili, že ktokoľvek z osadenstva alebo produkcie vymyslí vhodné pomenovanie, dostane iPad zdarma. Dostali síce viacero návrhov, no nakoniec aj tak ostali pri tom, čo už používali ako pracovný názov. Kto iPad nakoniec dostal, sa nevie...


Kvalita overená časom: Top romantické komédie vás očaria aj dnes


Valentín: Za pár minút poriadny zárobok

Rok 2010 priniesol spojenie veľkého množstva hviezdnych tvárí a zovšadiaľ sa valiacu valentínsku náladu. Prepletené osudy hlavných aj vedľajších postáv v snímke Valentín sa k 14. februáru celkom hodia. Hoci tento film nemá veľa nadšencov, je pozerateľný a niektoré situácie vás dostatočne rozosmejú. Ochrancov prírody poteší fakt, že sa tvorcovia snažili správali ekologicky - využívali solárne panely a snažili sa znížiť spotrebu plastov. Nájdete v ňom aj veľa narážok na iný romantický film, a to Pretty Woman s Juliou Roberts. Tá sa ukázala aj v snímke Valentín, kde spomínala nákup na Rodeo Drive a takisto sa vo filme objavil známy Beverly Wilshire – hotel, v ktorom zbalila Pretty Woman svojho princa. Aj keď je Julia Roberts veľkou hviezdou, v tejto romantickej komédii sa objavila približne na šesť minút. Zarobila si však veľmi slušný balík - spolu 3 milióny dolárov, teda vyše 8 000 dolárov za sekundu či inak 12 000 dolárov za jediné slovo.


Nalaďte sa na Valentína: Naj romantika, ktorá chytí za srdce


Pretty Woman: Úprimný smiech len vďaka štekleniu

Táto natoľko obohraná a známa snímka nič nestráca na svojom šarme. Aj ona však skrýva tajomstvá a zvláštnosti, o ktorých možno neviete. Napríklad opera, ktorú spoločne hlavné postavy v Pretty Woman videli, bola La Traviata. Ide o celkom milú náhodu (alebo zámer), keďže je o prostitútke, ktorá sa ako Vivian zamiluje do bohatého muža. Aj keď si snáď každá žena zamilovala fešáka Richarda Geera, pôvodne boli pre túto úlohu zvažovaní Christopher Reeve, Denzel Washington aj Al Pacino či Sylvester Stallone. To, že úprimne sa zasmiať nie je jednoduché,  zistila aj Julia Roberts. Aby sa skutočne smiala, režisér jej musel mimo obraz štekliť nohy. Ktovie, akoby to zvládli Sandra Bullock či Sarah Jessica Parker, ktoré túto rolu odmietli.

Nie je z teba až tak paf: Valentínska snímka inšpirovaná príručkou

Romantická komédia Nie je z teba až tak paf vám ukáže, že i tie najlepšie rady a osvedčené rady od najlepších priateliek nemusia byť vždy úplne správne. V dobrej viere vám niekedy poradia tak, že z toho vznikne dostatočné množstvo nedorozumení, na ktorých sa určite zabavíte. Množstvo zvučných mien vám spríjemní nielen Valentína. Film síce vychádza z knihy, ale nejde o beletriu, ako to býva pri adaptáciách zvykom. Inšpiráciu tvorcovia brali z príručky, ktorá sa zaoberala vzťahmi a tým, ako zlepšiť svoj život.


Áno, beriem: Filmová svadba desaťkrát inak


Hriešny tanec: Pamätná veta v ňom vôbec nemala byť

Povinnú ale znesiteľnú dávku romantiky ponúka Hriešny tanec, ktorý videl azda každý. Málokto však vie, že vo viacerých scénach sa herci nemuseli až tak snažiť hrať. V scenári napríklad nebolo nič o situácii, keď sa hlavní hrdinovia plazia po dlážke. Režisérovi sa však páčilo, ako sa počas prestávky takto zabávali, tak do filmu scénu vložil. Hoci Jennifer Grey netancovala pred kamerami prvýkrát, trénovanie krokov bolo reálne - Patrick Swayze ju ich naozaj učil. Navyše bol naozaj nahnevaný na to, ako sa Jennifer vždy začala smiať, čo vidno aj vo filme. Mimochodom, pamätná veta: „Baby nebude sedieť v kúte,“ takmer v snímke nezaznela, keďže Swayze proti nej dosť protestoval. Ešteže mu to neprešlo.

Zdroj:  telkac.sk mb 

Foto: SITA, New Line Cinema, Vestron Pictures, Touchstone Pictures

Tagy: Pretty Woman Valentine´s day

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov