HBO vyhlásila vojnu pirátskym kópiám Hry o tróny: Seriál vopred nikto neuvidí

04.03.2016ZaujímavostiTelevízia HBO sa rozhodla prijať kroky proti šíreniu pirátskych kópií seriálu Hra o tróny (2011). Titul sa stal štyri roky po sebe nelegálne najsťahovanejším seriálom roka. Vlani sa navyše prvé štyri epizódy piatej série dostali na internet deň pred celosvetovou premiérou úvodnej časti sezóny. Predstavitelia HBO vtedy vyhlásili, že zdrojom úniku bol niekto zo skupiny osôb, ktoré k nim mali povolený prístup. Z tohto dôvodu sa rozhodli urobiť opatrenia, ktoré by mali zabrániť opakovaniu podobnej situácie.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Podľa rozhodnutia predstaviteľov HBO, televízia už nebude zasielať médiám recenzentské kópie očakávaných epizód. Poskytnutie kópií novinárom vopred je bežnou praxou, predovšetkým u amerických televízií. HBO pritom v minulosti prešla od zasielania kópií na DVD k zaheslovanému streamovaniu epizód na internete. Podľa najnovších krokov však novinári nebudú mať prístup k epizódam skôr, ako ich televízia odvysiela. 


Diváci ich milujú: O tieto seriály bol v roku 2015 najväčší záujem


"Tento rok nebudeme posielať kópie pre novinárov, nikde na svete," priblížil programový prezident HBO Michael Lombardo, podľa ktorého tvorcovia Dan Weiss a David Benioff vnímajú úniky nových častí na internet bolestivo. "Keď máte novinárske kópie, priatelia sa nevyhnutne spýtajú, či si ich môžu pozrieť. Tieto veci sa dejú. Hovorili sme o pozitívach a negatívach. Niektorí novinári sú fanúšikovia a môžu ostať sklamaní, no pochopia to," dodal Lombardo. Šiesta sezóna Hry o tróny odštartuje na amerických televíznych obrazovkách 24. apríla. 

Príbeh Hry o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období podobnom stredoveku bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Blíži sa však zima, ktorá môže trvať dlhé roky. Dej sa začína v čase, keď sa za slabo stráženou severnou Stenou aktivizuje armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci. Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky, a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň - tri draky. Hoci predlohou seriálu je knižná séria Pieseň ľadu a ohňa Georgea R. R. Martina, od piatej sezóny sa seriál uberá vlastnou cestou. Tvorcovia už totiž použili všetok materiál z doteraz vydaných kníh. Martin v súčasnosti pracuje na šiestej knihe z plánovaných siedmich. 

Zdroj: SITA 

Foto: HBO

Tagy: HBO Hra o tróny

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov