Jedna rola im nestačí: Ktorí majstri zvládli v jednej snímke hneď dve postavy?

Jack & Jill, Adam Sandler
31.03.2016ZaujímavostiZahrať niektoré postavy môže byť dosť náročné... ale čo tak stvárniť v jednom filme úlohy dve? V niektorých prípadoch to nemusí vyjsť vždy najlepšie, no mnohí herci sa s takouto dvojrolou popasovali naozaj výborne. Napríklad to, že bol Warwick Davis v Harry Potterovi dvakrát, vás určite prekvapí.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Sestra aj brat v koži Adama Sandlera

O komediálnom talente Adama Sandlera nie je vôbec možné pochybovať. V snímke Jack a Jill (2005) to len potvrdil, keď si zahral brata aj sestru. Jack si žije pokojným a usporiadaným životom, teda okrem Dní vďakyvzdania, kedy ho pravidelne navštevuje sestra Jill, ktorá je hotovou pohromou. Horšie to môže byť už len vtedy, keď sa jej návštevy stávajú častejšími a dlhšie trvajúcimi...

Maturitné fotografie hollywoodskych stálic: Spoznávate ich?

Lindsay Lohan úspešná v oboch dvojrolách

Vtedy ešte mladučká Lindsay Lohan stvárnila v Pasci na rodičov (1998) dve malé nezbedníčky Annie James and Hallie Parker. To však nebola jediná snímka, v ktorej si Lohan zahrala dve postavy. V roku 2007 si to zopakovala vo filme Viem, kto ma zabil. Lindsay tam hrala Aubrey Fleming, dievča, ktoré zmizlo, a Dakotu Moss – dvojníčku, ktorá sa náhle objaví, no odmieta byť Aubrey Fleming.

Dvaja kráľovskí bratia, na tróne vždy Leonardo

Film z roku 1998, Muž so železnou maskou, umožnil zahrať si dve postavy naraz Leonardovi DiCapriovi. Mladý Leonardo stvárnil rozmaznaného francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV. aj jeho dvojča so železnou maskou ukryté v Bastile. Snímka zahŕňa mnoho bojov troch mušketierov, ktorých úlohou je pomôcť tomu správnemu z bratov dostať sa na trón.

Nepochopiteľné! Táto kráska mohla hrať DiCapriovu manželku: Bola však príliš stará

Úplne odlišné dvojčatá

V roku 2002 si Nicolas Cage v snímke Adaptácia zahral dve povahovo úplne odlišné charaktery – dvojčatá Charlieho a Donalda Kaufmana. V skutočnosti Charlie vytvoril scenár a potom do neho zakomponoval aj seba samého a vytvoril si aj fiktívneho brata. Cage bol vďaka tejto snímke nominovaný na Oscara.

Neuveriteľná dvojrola Warwicka Davisa v Harry Potterovi

Ani najväčší fanúšikovia Harryho Pottera si nemuseli všimnúť dvojrolu Warwicka Davisa. Ten stvárnil nielen obľúbeného profesora Flitwicka, ale aj jedného z škriatkov banke. Jeho úloha sa rozšíri najmä v časti Harry Potter a Dary smrti 1, kde sa ukáže ako škriatok Griphook, ktorý pomáha trojici mladých čarodejníkov dostať sa do trezoru.

Ruský šarlatán, terorista i zloduch: Alan Rickman nebol len čarodejníkom

Hilary Duff – študentka či speváčka?

Herečka a speváčka Hilary Duff si v snímke Rímske prázdniny (2003) zahrala študentku Lizie, ktorá sa so svojou triedou a prísnou učiteľkou vyberie na výlet do Ríma. Tam sa ako inak zaľúbi do mladého speváka, z ktorého sa však postupne vykľuje podvodník. Herečka si však vo filme zahrá aj mladú taliansku speváčku Isabellu. Lizie aj Isabella sú neuveriteľne podobné a odlišuje ich len správanie a farba vlasov.

V Nepriateľovi si Gyllenhaala užijete dvakrát

V pochmúrnom atmosférickom trileri Nepriateľ (2013) vytvoril režisér  Denise Villeneuvea priestor pre talentovaného Jakea Gyllenhaala a rovno dvakrát. Zahral si v ňom univerzitného profesora Adama Bella, rozčarovaného so svojho jednotvárneho života, a herca Anthonyho Claira, ktorý vyzerá presne ako Adam.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Columbia Pictures, Warner Bros, Disney pictures, United Artists

Tagy: Nicolas Cage Leonardo DiCaprio Lindsay Lohan Warwick Davis Adam Sandler Jake Gyllenhaal

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov