Vraj ich neznášajú, ale je to tak naozaj? Pozrite si najvernejšie milostné scény

Top Gun
29.03.2016ZaujímavostiVášnivé posteľné scény znamenajú pre väčšinu hercov a herečiek zväčša veľmi nepríjemné chvíle. Predstava milostného aktu s neznámym človekom a mnohými divákmi naokolo, teda veľmi vzrušujúca nie je. Mnohé z nich však vyzerajú tak dôveryhodne, že nejeden divák pri nich tají dych. Toto sú tie najreálnejšie vyzerajúce.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Veľmi nebezpečné známosti (1999)

Vo filme Veľmi nebezpečné známosti je hneď niekoľko ľahko uveriteľných a precízne stvárnených momentov. Prvým je práve drzý a cieľavedomý Sebastian Valmont (Ryan Phillippe), druhým jeho sebecká a bezcitná nevlastná sestra Kathryn Merteuil (Sarah Michelle Gellar) a v neposlednom rade to je naivita mladučkej Annette Hargrove (Reese Witherspoon). Rovnako autenticky ako charaktery postáv sú však zobrazené aj posteľné hrátky medzi Sebastianom a Annette. Herci sa pri nich mohli aj trochu  uvoľniť, keďže v čase natáčania už tvorili pár a neskôr sa aj vzali.

Skrotená hora (2005)

Skrotená hora je najmä príbehom lásky a priateľstva dvoch mužov, rančera Ennisa Del Mara a kovboja Jacka Twista. Najznámejšia erotická scéna filmu však drsným spôsobom zobrazuje inštinktívny pud dvoch mužov bez prítomnosti akéhokoľvek romantického citu. Heath Ledger i Jake Gylenhaal svoje postavy stvárnili natoľko vierohodne, že si za ich zobrazenie vyslúžili nominácie na Oscara (ani jeden však sošku nakoniec nezískal) a mnohé iné prestížne ocenenia.


Mohlo by vás zaujímať: Láska všade navôkol: Top scény pre fanúšikov romantiky


Top Gun (1986)

Možno je Top Gun jedným z tých gýčových snímok, ktorých koniec viete predpovedať ešte pred úvodnými titulkami. Pravdou je, že romantika ani nie je nosným motívom filmu. Inštinktívnosť a živočíšnosť hlavnej hviezdy, pilota Peta "Mavericka" Mitchella (Tom Cruise) bola však práve vzťahom k žene doslova znásobená. V čase natáčania mal Cruise len 24 rokov a Kelly McGillis, ktorá stvárnila inštruktorku Charlie Blackwood, o päť rokov viac. Treba uznať, že medzi hercami to riadne iskrilo.

8. Míľa (2002)

Hudobná dráma ani v najmenšom nie je erotickou snímkou a nie je ani pravým autobiografickým príbehom. Kúsok autenticity v nej však v každom prípade je, a to aj vďaka tomu, že si v nej zahral samotný slávny rapper Eminem. Súčasťou jeho života bezpochyby boli aj také chvíle, akú rapper stvárnil s herečkou Brittany Murphy.


Mohlo by vás zaujímať: Obľúbené snímky plné romantiky: Čo o nich ešte neviete?


Čierna labuť (2010)

Ďalšia scéna v podaní postáv rovnakého pohlavia. Pozornejší divák si môže všimnúť, že vášnivá posteľná scéna vo filme nastáva v 69. minúte. Natalia Portman a Mila Kunis sa naplno oddávajú zmyselným chvíľam a len málokto by uveril, že nejde o skutočnosť a že si herečky spoločné chvíle neužívajú. Obe hviezdy totiž svoje úlohy stvárnili bravúrne. Koniec-koncov, Natalie Portman získala za postavu baleríny Niny Oscara, cenu BAFTA, i Zlatý Glóbus.

Deväť piesní (2004)

Film Deväť piesní anglickej produkcie je nízkorozpočtová snímka. Všetky scény sa natáčali pomocou ručnej kamery a herci nemali ani scenáre. Až príliš dôverne zobrazené erotické scény podľa režiséra Michaela Winterbotooma nemajú divákov šokovať. Cieľom filmu je zobraziť lásku a vzťah mladých ľudí od jeho začiatkov a so všetkými detailmi, intímne chvíle nevynímajúc. Ako píše oficiálne text distribútora, film Deväť piesní je predovšetkým neokázalý pohľad na to, čo robí čerstvo zamilovaný pár za dverami spálne.

Zdroj:  lu nerve.com 

Tagy: Top Gun Skrotená hora Veľmi nebezpečné známosti 8. Míľa Čierna labuť 9 piesní

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov