Filmoví experti poznajú recept na dokonalý film: Takto sa to má robiť!

09.05.2016ZaujímavostiDokonalý film by bol kriminálnou drámou, v ktorej by zomrela aspoň jedna z postáv. Vyplýva to z analýzy, ktorú vypracovali filmoví experti z britského portálu Superfi. Analýza sa opiera o rebríček 250 najlepších snímok podľa hodnotenia fanúšikov na internetovej filmovej databáze IMDb.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Zistili, že dokonalý film by sa podľa nich odohrával v USA, trval by dve hodiny a 9 minút a bol by určený pre divákov nad 15 rokov. Náklady by predstavovali 72,3 milióna dolárov, čo je veľmi nízka suma napríklad v porovnaní s 325-miliónovým filmom Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti (2016). Názov perfektnej snímky by mal pozostávať z troch slov, pričom medzi najpopulárnejšie podľa analýzy patria vojna, hviezdy, epizóda, mesto, pán, čas, deň či život. 

Režisérom dokonalého filmu by mal byť ideálne Alfred Hitchcock. Ten však zomrel v roku 1980. Zo žijúcich tvorcov sa rozhodovali medzi Christopherom Nolanom, Martinom Scorsesem a Stevenom Spielbergom, ktorí majú v rebríčku po sedem filmov. Jednoznačne však vybrali Nolana, ktorý režíroval 10% filmov z top päťdesiatky. Hlavnú postavu by mal stvárniť americký herec Leonardo DiCaprio. Spomedzi kandidátov na vedľajšiu postavu sa ako najvhodnejší javí Tom Hardy, známy zo snímok Počiatok (2010) či Mad Max: Zbesilá cesta (2015). 

10 top postáv Leonarda DiCapria: V ktorej úlohej sa vám páčil najviac?

Superfi pritom upozorňuje, že v rebríčku, ktorý analyzovali, je veľmi malé zastúpenie ženských postáv. Ak by ale mala byť hlavnou postavou dokonalej snímky žena, mala by ju stvárniť Carrie Fisher, známa najmä ako Leia zo ságy Star Wars.

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Carrie Fisher Tom Hardy Leonardo DiCaprio Alfred Hitchcock

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov