Obľúbení televízni lekári: Ktorému by ste sa chceli zveriť do rúk vy?

televízni lekári - koláž
20.05.2016ZaujímavostiObčas majú zvláštne praktiky, okolie im často nerozumie, no keď majú pred sebou pacienta, spravia z neho výzvu. Výzvu, ktorú len v málo prípadoch nevedia vyhrať. A čo vy, dôverovali by ste ich úsudku?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Gregory House (Dr. House)

Ironické poznámky, nekonvenčný prístup, pracovné návyky pohybujúce sa na hrane zákona a chýbajúci zmysel pre dodržiavanie pravidiel. Aj napriek takýmto vlastnostiam by do jeho rúk  ochotne vložil svoj život hociktorý z jeho fanúšikov. House (Hugh Laurie) má schopnosť prekuknúť všetky klamstvá svojich pacientov. To ho spoločne s tímom privádza ku správnej diagnóze, vďaka ktorej zachránia nejeden život.

Sú sarkastickí, a preto ich milujeme: Tieto filmové postavy iróniou nešetria

Heathcliff Huxtable (Show Billa Cosbyho)

Zábavný doktor Huxtable, v podaní Billa Cosbyho, poskytoval lekársku pomoc vo svojom honosnom sídle v New Yorku. Huxtable sa spoliehal na svoje skúsenosti z úlohy  manžela a otca piatich detí. A na základe toho sa správal aj k svojim pacientom a lekársku pomocnú ruku im podával s odľahčeným spôsobom. I keď ktovie, koľko pacientov by mal teraz po prepuknutí viacerých škandálov...

Bill Cosby nekončí: Populárny komik sa vracia s novou šou

Michaela Quinn (Doktorka Quinnová)

S túžbou po troche dobrodružstva sa doktorka Quinnová (Jane Seymour) presťahovala z Bostonu na divoký západ. Nezávislá doktorka Mike si svojskými spôsobmi a silnou vôľou získala rešpekt domácich obyvateľov i návštevníkov. Kombinovala bylinnú medicínu s modernou a k tomu pridávala svoj materinský cit.

Derek Shepherd (Grey´s Anatomy)

Nevolajú ho McDreamy len tak pre nič za nič. Doktor Shepherd (Patrick Dempsey) má nepopierateľné kúzlo a skúsenosti z neho robia výborného mozgového chirurga. Často je však ovplyvnený svojimi prípadmi, dokonca upadol do depresie, keď mu zomrela tehotná pacientka. Sheperd vedie kliniku pre pacientov s Alzheimerovou chorobou spoločne s jeho ženou Meredith Grey, ktorú stvárňuje sympatická Ellen Pompeo. Meredith kvôli tejto chorobe prišla o matku.

Zoe Hart (Doktorka Zoe)

Mladá a talentovaná lekárka, ktorá sníva o kardiochirurgii, je dobrou odborníčkou, no s ľuďmi jednať nevie. Preto je nútená pracovať  ako praktická lekárka v malom mestečku BlueBell. Miesto jej už dlho ponúka istý lekár, o ktorom zistí, že to bol jej otec. Aj keď obyvateľom mesta, kde každý každého pozná, veľmi nerozumie a ich životný štýl nechápe, nevzdáva sa. Veď liečiť je prvoradé... a navyše sú tam pekní chlapi.

Richard Gere si zahrá lekára: Bude liečiť bizarnú poruchu, to ste ešte nepočuli!

Hawkeye Pierce (M*A*S*H)

Aj seriál, v ktorom je humorne spracovaná téma vojny v Kórei, potrebuje svojho lekára. Stal sa ním herec Alan Aldo, ktorý stvárnil doktora Hawkeya Pierca. Tento vojenský lekár sa preslávil svojimi vtipnými postrehmi a predviedol sa ako ozajstný sukničkár, ale svoje remeslo nezanedbával.

Carlisle Cullen (Twilight)

Nie je lekár ako lekár. Niektorí lekári zachraňujú životy liekmi, operáciami a pod. Doktor Carlisle Cullen si našiel svoj spôsob. Keď nie je iná možnosť, zmení pacienta na upíra. Stačí sa len smrteľne zraniť a možno si vás nasťahuje k sebe domov a vytvoríte veľkú šťastnú a po krvi túžiacu rodinku. Ako v knihe aj vo filme sú však jeho pohnútky vždy správne a nesebecké.

Patch Adams (Doktor Flajster)

Tak takého lekára ste ešte určite nestretli. Patch Adams (Robin Williams) považuje za najlepšie liečivo humor a urobí snáď čokoľvek, aby svojim pacientom priniesol smiech. A to aj vtedy, keď mu kvôli tomu hrozí výpoveď. Jednoducho, lekár pre radosť.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Tagy: Twilight Robin Williams Patrick Dempsey House

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov