Hľadanie ženy, život na farme či s Mojsejovcami: Tieto reality šou bavili Slovensko!

Farma
01.07.2016ZaujímavostiMilované i nenávidené reality šou dokážu divákov spojiť, ale aj rozdeliť. Pozeráme ich a zároveň ich kritizujeme. Koniec koncov, o niečom treba rozprávať, tak prečo nie o životoch (aj keď v umelo vytvorených podmienkach) druhých ľudí, ktorí sa z ničoho nič stali známymi. Hoci najskôr boli reality šou skôr doménou zahraničných televízií, netrvalo dlho a upravené na slovenské pomery zaplavili aj náš mediálny trh. Niektoré s obrovským úspechom, iné zase ako prepadáky. Ktoré reality šou u nás najviac dominovali?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Každý chcel byť v dome

Vila na Pereši sa stala na niekoľko týždňov domovom pre skupinu výrazne svojských charakterov – Papuľa, Jožo Ráš, Nemec, Starosta, Mejkpísová, Guru, Ír, Češka, Tiroláčka, Versače, Horolezkyňa a Model, ktorý sa stal víťazom šou. Ako výhru si odniesol dva milióny korún. Najväčšiu popularitu však nezískali ani tak súťažiaci, ako ich hostitelia – vtedy bohatý manželia Mojsejovci. S touto reality šou sa bezpochyby spája aj Braňova prerábka hitu If You Can´t Give Me Love, pieseň Chcem byť v dome.

Nevedia takmer nič, no zarábajú milióny: Týchto pseudocelebrít je plný internet

Vo Vyvolených išlo o život

Táto šou bola prvýkrát odvysielaná v Maďarsku a odtiaľ sa presunula aj k nám. U nás sa zaradila medzi najúspešnejšie reality šou vôbec. Aj v tomto prípade musela skupina ľudí spolu bývať v uzavretej vile bez kontaktu s okolitým svetom. Do Vyvolených vybrali schválne zvláštne typy, aby to nemali až také jednoduché. Heslom relácie bolo: „Ide o život!“. Prvú sériu vyhrala Linda Drevenková, druhú Erik Hilár Lakatošovie a víťazom najmenej nápadnej tretej série sa stal Igor Džadoň.

Kráľ Robert a kráľovná Carmen: Tak toto už Geissenovci naozaj prehnali!

Keď celebrity kempujú

Aby si trochu pozornosti užili aj naše celebrity, vyslali ich tvorcovia na filipínsky ostrov Sangat, kde ich hlavnou úlohou bolo mesiac prežiť a plniť rôznorodé úlohy. Svoje odhodlanie a silu predviedla moderátorka Aneta Parišková, ktorá sa stala víťazkou a porazila okrem iných aj fitnessku Zoru Coborovú.

Drsné podmienky nezvládne každý

Keď ani kontajnerové reality šou neponúkajú súťažiacim dostatočne drsné podmienky, vtedy nastupuje overovanie ich farmárskych zručností. Pod dohľadom farmára Martina Bagara a moderátorky Kvetky Horvátovej si súťažiaci musia vytvoriť svoje vlastné bývanie, vypestovať potraviny, uchovať hospodárske zvieratá či spracovať ich suroviny. A to všetko v drsnej prírode mimo civilizácie. Hoci si Farmu obľúbilo podstatné množstvo divákov, tento rok ich počet začal dosť rapídne klesať.

Roboty sa nebojí: Ktorá slovenská moderátorka podojila kozu a kydala hnoj?

Nájsť ženu si môže každý

Manželku, nevestu, lásku či priateľku môže pred kamerami hľadať skutočne každý bez ohľadu na to, či ide o milionára alebo farmára. Spomínate si ešte na uhladeného a bohatého fešáka Honzíka Novotného, ktorý v rámci šou randil s viacerými slečnami a nakoniec jednej jedinej (Veronike Nedovej) ponúkol ružu? Mimochodom, krátko po šou sa dvojica rozišla. Rovnako pomocou televíznych obrazoviek si môžu hľadať svoje nevesty aj farmári za asistencie moderátorky Anety Pariškovej. Ich budúce však musia spĺňať trošku iné predpoklady, ako vyžadoval Honzík.

Veľký brat ťa stále vidí

V roku 2005 zavítal aj na Slovensko fenomén s názvom Big Brother. V boji o desať miliónov korún sa stretlo dvanásť súťažiacich rozdelených na dve skupina – chudobných a bohatých. Jedni si užívali nevídaný luxus a tí druhí obhrýzali suché kôrky. Tieto skupiny medzi sebou súťažili a víťazný tím si tak potom mohol užívať pohodlie. V závere však mohol vyhrať len jeden a o ňom rozhodli práve diváci.

Musíte predviesť svoj talent

Aj na účasť v reality šou musíte niečo vedieť. Ide však predovšetkým o tie, v ktorých je nutné sa nejako prezentovať. Možno aj kvôli tomu majú nielen u divákov ale aj u súťažiacich obrovský úspech. Veď si len spomeňte na tie početné kastingy pred finálovými kolami Superstar, Slovensko má talent, Talentmánia či X-factor. Rovnako aj kuchárske súťaže – Masterchef, Recept na bohatstvo čo Moja mama varí lepšie. Tvrdej drine sa nevyhli ani účastníci Let´s Dance či Tvoja tvár znie povedome. 

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: TV Markíza, TV JOJ, Archív

Tagy: Farma Mojsejovci Vyvolení Big Brother

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov