Spoločnosť Disney plagiátorstvo nestrpí: Žaluje tri čínske firmy!

Disney
23.06.2016ZaujímavostiSpoločnosť Walt Disney zažalovala čínske firmy Blue MTV, Beijing G-Point a PPLive za plagiátorstvo. Žaloba prišla po tom, ako vlani uviedli na trh snímku The Autobots, v ktorej údajne skopírovali prvky z animovaného filmu Autá (2006). Hovorkyňa spoločnosti Disney pre agentúru Reuters potvrdila, že sa v utorok v Šanghaji uskutočnilo súdne pojednávanie.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jeho predmetom bolo plagiátorstvo a nekalá súťaž. Podľa miestnych médií Disney v žalobe požaduje zastavenie distribúcie filmu a odškodné približne 600-tisíc dolárov (v prepočte takmer 532-tisíc eur).

Režisér titulu The Autobots Zuo Jianlong sa pre Reuters vyjadril, že sa vzhľadom na možný rozsudok cíti uvoľnený. "Veľa ľudí na internete hovorilo o plagiátorstve, ale z právneho hľadiska je to jasné - žiadne plagiátorské správanie tu nie je. Ak si oba filmy porovnáte vedľa seba, tak zistíte, že sú úplne rozdielne," uviedol v stredajšom rozhovore. 

Zmeškal vojnu a napchával sa párkami: Spoznajte Disneyho tajomstvá!

Disney sa v poslednej dobe úspešne presadzuje na čínskom trhu. Minulý týždeň otvorilo v Šanghaji zábavný park, prvý svojho druhu na čínskej pevnine, a ich filmy Veľká Šestka (2014) či Zootropolis (2016) boli v miestnych kinách hitmi. Spoločnosť však v krajine čelí veľkej konkurencii medzi developermi zábavných parkov, miestnymi tvorcami animovaných filmov či dokonca výrobcami falošných Disney produktov a zakladateľmi falošných Disney hotelov. Preto jej čínske úrady sľúbili špeciálnu ochranu obchodnej značky.

Zdroj: SITA 

Foto: Disney

Tagy: Disney

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov