Nezabudnuteľné filmové cesty: Útek pred políciou či divoká rozlúčka so slobodou

Vo štvorici po opici 2
27.07.2016ZaujímavostiLetné mesiace sú ako stvorené na dovolenky, výlety a bláznivé jazdy za dobrodružstvom. Rovnako si prázdniny užívajú aj rôzni filmoví hrdinovia. Tým dokážu tvorcovia niekedy vymyslieť tú najúžasnejšiu prázdninovú cestu, ktorú im všetci ticho závidíme. Inokedy ich výlet však vedie priamo do pekla. Či už sú skvelé, alebo otrasné, tieto filmové výlety si rozhodne zaslúžia našu pozornosť.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Namiesto oddychu útek pred políciou

Už kultový film z roku 1991 Thelma a Luisa priniesol tak trochu nečakaný a bláznivý výlet dvoch žien, ktorý sa zvrhne na útek pred políciou. Thelma a Luisa chcú uniknúť stereotypu ich života, preto sa vyberú na víkend do hôr. Vydatá Thelma sa cestou v alkoholickom opojení zoznámi s chlapíkom, ktorý sa ju neskôr pokúsil znásilniť. Za tento čin ho Luisa zastrelí. Strach im nedovolí zavolať políciu, tak sa vo svojom kabriolete vyberú až do Mexika. Kamarátky v závere unikajú pred 24 policajnými autami a tromi helikoptérami. Hoci sa nedočkáte šťastného konca, o zábavu nebude núdza. Pre dokonalosť vtipov je lepšie siahnuť po originálnom znení. Mimochodom, táto snímka je prvým väčším filmovým počinom Brada Pitta.

Toy Story, Gladiátor či Avatar: Nechýbalo veľa a nemuseli vôbec vzniknúť

Road Trip alebo súťaž s doručovateľmi

Doslova a do písmena bláznivú jazdu si prežil zúfalý chalan Josh so svojimi priateľmi, aby zabránil katastrofe. Jeho priateľka Tiffany prestala odpovedať na správy, a on jej miesto vyznania lásky posiela omylom video, na ktorom si to užíva s niekým iným. Vtedy začína súťaž s doručovateľmi. Kvôli záchrane vzťahu prejde spolu s priateľmi 1800 míľ plných bláznivých situácií a uleteného humoru. Autori scenára tejto snímky museli mať poriadne bláznivé zážitky, keďže sa z veľkej časti inšpirovali práve tým, čo oni sami na vysokej škole prežili.

Rodinný výlet či pašovanie drog?

Je možné ísť na rodinný výlet, hoci skupina, s ktorou idete, nie je rodina? Jednoznačne! Umelo vytvorená bláznivá família Millerovcov to dokázala. Teda nešlo o úplne klasický výlet – veď mali za úlohu priviezť z Mexika zásielku drog. Hoci ich na ceste postretla kopa humorných situácií, pokojnú dovolenku si zrejme každý vie predstaviť úplne inak. V každom prípade bláznivú jazdu si užijete aj pri pozeraní snímky My sme Millerovci.

Pravá blondínka po 15-tich rokoch: FOTO Z tejto postavičky padnete na zadok!

Osamelá turistika

Keď už ste úplne sklamaní zo života, môžete sa vybrať po stopách Cheryl Strayed v snímke Divočina na veľké a osamelé dobrodružstvo. 1770 km dlhý vysokohorský chodník pred ňou a skrachované manželstvo, smrť matky, náhodné známosti i drogy za ňou. Bez akýchkoľvek turistických schopností sa sama vydáva na trasu, ktorá robí problémy aj zdatnejším turistom a hľadá svoj pokoj. V snímke teda rozhodne nie je núdza o dramatické situácie ale užijete si aj krásnu a neskrotenú prírodu.

Nebezpečne rozmaznané hviezdy: Takto sa správajú, keď im nie je po vôli!

Predsvadobný výlet s následkami

Vybrať sa na rozlúčku so slobodou do Las Vegas zjavne nie je až taký dobrý nápad, ako by sa mohlo zdať. Bláznivý výlet budúceho ženícha a jeho troch kamarátov v snímke Vo štvorici po opici totiž nedopadol úplne podľa očakávaní. Priniesol im síce veľa zážitkov, ale zato málo spomienok. Stratený ženích, tiger v zničenej hotelovej izbe i vytrhnutý zub - to je len malý kúsok toho, čo na strelenom výlete zažili.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Warner Bros,

Tagy: Bradley Cooper Jennifer Aniston Emma Roberts Reese Whitherspoon

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov