Dnes sú hviezdy, ale kedysi... Neuveríte, ktoré herečky začínali ako čašníčky!

Jennifer Aniston
02.08.2016ZaujímavostiAni oni neboli vždy slávne a bohaté. Herecké začiatky mnohých veľkých hviezd sú späté s prácou v reštauráciách. Zaujímavé je, že si mnohé neskôr prácu zo skutočného života vyskúšali aj vo filmoch či seriáloch.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Veľké filmové hviezdy začínali rôzne a nie každý bol hercom od narodenia a mal na ružiach ustlané. Mnohí predtým, než sa stali slávni, boli nútení pracovať ako „normálni“ ľudia. Napríklad taká Nicole Kidmanová bola masérkou a Bill Murray pracoval v obchode s potravinami. A takto by sme mohli pokračovať. V obľúbenom sitkome Teória veľkého tresku pracuje jedna z postáv, Penny, ako čašníčka a popritom dúfa, že prerazí v Hollywoode. Dievčat ako Penny by sme v skutočnom svete našli azda tisícky. Väčšine z nich sa ich sen nesplní. Našťastie, rozprávky mávajú aj šťastné konce a z niektorých bývalých čašníkov a čašníčiek sa stanú veľké filmové hviezdy.

Jennifer Anistonová

Nielen v sitkome Priatelia, ale aj v skutočnom živote pracovala Jennifer Anistonová ako čašníčka. Takto makala dlhých päť rokov, než si konečne mohla dovoliť zavesiť rovnošatu na klinec a dať sa na dráhu profesionálnej herečky. Anistonová sa s odstupom dlhých rokov vyjadrila, že nebola príliš dobrou čašníčkou, podobne ako aj Rachel Greenová, ktorú hrala v Priateľoch.

Gwyneth Paltrowová

Aj Gwyneth Paltrowová kedysi pracovala ako čašníčka v reštaurácii a za jednu službu zarobila na tringeltoch asi jedenásť dolárov. Ako povedala britskému Independentu, kúpila si za ne cigarety, kávu a toaletný papier. O kalifornskej herečke je dnes známe, že sama dáva štedré tringelty. Čašníkov a čašníčky si váži. 

Mohlo by vás zaujať: Nežijú len z filmov: Takto si slávne hviezdy zarábajú popri herectve

Madonna

Fimová Eva „Evita“ Duarte si prácu čašníčky vyskúšala po tom, čo sa presťahovala do New Yorku len s pár dolármi vo vrecku. V tom čase mala len dvadsať rokov a všetko pred sebou. Práca čašníčky bola v tom čase len jednou z profesií, ktoré si vyskúšala. Bola aj tanečníčkou a nahá pózovala študentom maľby.

Mariah Careyová

V roku 2002 sa popová diva Mariah Careyová objavila vo filme Ostré kočky, kde si zahrala čašníčku v talianskej reštaurácii. Zopakovala si tak profesiu, ktorú robila, keď ešte nebola známa. A vraj nebola práve najlepšia čašníčka – mýlila si objednávky a bola nepríjemná na zákazníkov. „Mala som k tejto práci nesprávny prístup,“ povedala raz v rozhovore pre VH-1.

Julianne Mooreová

Dnes má na konte Oscara a za každý film si zarobí niekoľko miliónov dolárov, no nie vždy sa mala tak dobre. Aj Julianne Mooreová kedysi pracovala ako servírka, no na rozdiel od Marian Careyovej či Jennifer Anistonovej, bola na svoj výkon hrdá. „Som pracant. Bola som dobrá čašníčka, pretože ak mi niekto povedal, že mám urobiť toto, urobila som to, bez ohľadu na to, čo to bolo,“ povedala britskému Daily Mail.

Sandra Bullocková

Sandra Bullocková vlastne ani neverila tomu, že sa stane herečkou. „Vždy som si myslela, že skončím ako servírka v nejakom meste,“ prezradila časopisu Glamour. Nestalo sa a aj jej rozprávka mala šťastný koniec. Podobne ako na jej herecké kolegyne, i na ňu sa usmialo šťastie. Uspela na kastingu a odštartovala svoju hviezdnu dráhu. Servírky si dodnes váži.

Prečítajte si tiež: Štyridsať a stále sexi: Tieto herečky schovajú do vrecka aj mladšie kolegyne

Megan Foxová

Keď Megan Foxová prišla do Los Angeles, mala vo vrecku dvetisíc dolárov a jedno odhodlanie – stať sa hviezdou. Prijala prácu čašníčky, keďže to bolo miesto, ktoré sa dalo získať najľahšie. Táto robota však pre ňu bola peklo, muži ju obťažovali a ona sa cítila ako objekt ich zvrhlých chúťok. A preto bola rada, keď ju mohla vymeniť za modelingové móla. Na svoje začiatky rada nespomína.

Amanda Seyfriedová

Keď mala Amanda Seyfriedová sedemnásť rokov, rozhodla sa, že prestane s modelingom. Viac ju to tiahlo ku umeniu, filmu alebo hudbe. Ani ona sa nevyhla práci čašníčky, no v porovnaní s inými herečkami nepracovala v klasickej reštaurácii, ale popri štúdiu robila čašníčku v domove dôchodcov. 

Prečítajte si aj toto: Krehká kráska Amanda Seyfried šokuje: Táto droga by podľa nej mala byť legálna

Marisa Tomeiová

Ani Marisa Tomeiová nevybočovala z rámca herečiek/čašníčiek a popri konkurzoch a lekciách herectva pracovala v brooklynskej reštaurácii dúfajúc, že sa jej podarí preraziť. Svoju prácu mala rada a keď sa jej začalo profesne dariť, mala problém reštauráciu opustiť. Napokon sa jej to podarilo a dnes má na konte jedného Oscara a ďalšie dve nominácie.

Kristen Wiigová

Entuziazmus, energia a chuť jej nechýbali, no nič z toho jej účty nezaplatilo a tak sa aj Kristen Wiigová bola nútená stať sa čašníčkou. Pracovala však v samom centri diania, v reštaurácii Universal Studios. A tak nosila jedlo a prijímala tringelty od tých, s ktorými pár rokov na to pracovala. 

Tak teda, od koho by ste si radi nechali priniesť sendvič a komu by ste dali najväčší tringelt?

Zdroj: Boris 

Foto: SITA

Tagy: Julianne Mooreová Sandra Bullocková Megan Foxová Madonna Jennifer Anistonová Gwyneth Paltrowová Kristen Wiigová Marisa Tomeiová Mariah Careyová Amanda Seyfriedová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov