Exorcista, Chucky aj Freddy Krueger: Ich základom sú skutočné príbehy!

Gunnar Hansen
06.09.2016ZaujímavostiSte fanúšikom hororových príbehov a radi sa bojíte? Zamysleli ste sa pri sledovaní takéhoto filmu niekedy nad tým, aké by to bolo, keby sa dej stal skutočnosťou? Predstavujeme vám šesť hororov, ktoré boli natočené podľa skutočných udalostí a inšpirované životmi reálnych postáv.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Exorcista (1973)

Jeden z najznámejších príbehov sa stal predlohou mnohým literárnym autorom a napokon bol niekoľkokrát aj sfilmovaný. Príbeh sa inšpiruje chlapcom menom Roland Doe, ktorý bol v roku 1949 skutočne posadnutý démonmi. V roku 1973 ale hlavnú postavu stvárnila Linda Blair. Etická stránka jej účinkovania vo filme vyvolala u verejnosti veľkú vlnu kritiky, rovnako ako aj inscenácia príbehu.

Texaský masaker motorovou pílou (1974)

Film bol spočiatku prezentovaný ako skutočný príbeh, aby prilákal širšie publikum, avšak samotný dej bol kompletne vymyslený. Čo však bolo inšpirované skutočnosťou, bola postava Leatherfacea. Predlohou sa tvorcom stal sériový vrah Ed Gein, ktorému údajne pri zatýkaní našli v dome deväť masiek vyrobených z ľudskej kože.

Nočná mora z Elm Street (2010)

Tvorcovia filmu o skupinke teenagerov, ktorých v snoch prenasleduje záhadný muž menom Freddy Krueger, sa tiež pri vytváraní svojho príbehu trochu inšpirovali skutočnými udalsoťami. Predlohou sa im stala skupinka laoských utečencov, ktorí zomreli v kŕčoch počas nočnej mory. Podľa lekárskych správ však boli utečenci na tom fyzicky dobre. 


Mohlo by vás zaujímať: Odvrátená strana filmov: Tieto snímky si znovu určite nepustíte!


Detská hra (1988)

Kým vo filme sa pomocou voodoo rituálu prevtelí psychopatický vrah Charles Lee Ray do bábiky menom Chucky, údajne sa aj v skutočnosti stalo čosi veľmi podobné. Podľa všetkého bol totiž príbeh inšpirovaný detskou bábikou istého floridského maliara a autora Roberta Eugene Otto.

Pomätený (1974)

Príbeh vraha, ktorý telá svojich obetí zneužíva aj po ich zavraždení, je inšpirovaný životom jedného z najznámejších sériových vrahov Eda Geina. Americká verzia názvu znie Deranged: Confessions of a Necrophile, teda Pomätený: Spoveď nekrofila, čo je podľa mnohých dosť zavádzajúci názov. Ed Gein totiž podľa všetkého nikdy neexperimentoval s nekrofíliou, hoci tento pojem označuje aj obsedantnú fascináciu smrťou a mŕtvolami.

V moci diabla (2005)

Príbeh o vyháňaní diabla z tela študentky Emily Rose, ktorá tento rituál neprežije, je inšpirovaný životom istej Anneliese Michel. Tá bola dokonca posadnutá démonmi natoľko, že rituál exorcizmu v jej prípade trval takmer rok. Ide o vôbec jeden z najznámejších filmov s touto tematikou.

Zdroj:  lu scoopwhoop 

Foto: internet

Tagy: Exorcista Texaský masaker motorovou pílou Nočná mora z Elm Street Detská hra Pomätený V moci diabla

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov