Fantastické zvery sa blížia: Toto by ste mali určite vedieť!

15.11.2016ZaujímavostiPremiéra dlho očakávanej snímky Fantastické zvery a ich výskyt je už konečne tu. Ešte pred návštevou kina by ste sa však mali dôkladne pripraviť. Toto jednoducho musíte vedieť!
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Učebnica s vlastným príbehom

Fantastické zvery a ich výskyt nie je len názov filmu! Je to zároveň aj učebnica, ktorú používali žiaci na Rokfortskej strednej škole čarodejníckej, ktorá je milovníkom sveta Harryho Pottera dostatočne známa. Ako to už býva, aj táto učebnica nesie svoj vlastný príbeh a jej autorom je Newt Scamander. Bol to zoológ cestujúci po svete a zbierajúci rôzne zázračné tvory. Všetko za účelom toho, aby vytvoril učebnicu pre všetkých čarodejníckych žiakov. Mimochodom pre záujem verejnosti J.K. Rowlingová napísala v roku 2001 knihu s rovnakým názvom.

Rowlingovej veľké ospravedlnenie: Nechala ho umrieť, teraz ľutuje!

V hlavnej úlohe Dánske dievča

Hlavného hrdinu stvárňuje extrémne talentovaný Londýnčan Eddie Redmayne, ktorý zahviezdil predovšetkým v Bedároch, Teórii všetkého a bravúrne zvládol aj hlavnú postavu v Dánskom Dievčati, ktorú pôvodne mala hrať Nicole Kidman.

VIDEO Eddie Redmayne otvorene o otcovstve: Na toto vás nepripraví nič!

Tiež sa môžete tešiť na mená ako Dan Fogler, Colin Farrell, Ron Perlman, Katherine Waterston, Alison Sudol, Ezra Miller a dokonca aj na Johnnyho Deppa.

Zoznámte sa, Newt Scamander

Newton Artemis Fido “Newt” Scamander sa narodil v roku 1897. Podľa časti O Autorovi, ktorá sa v knihe nachádza, sa Newt začal zaujímať o zázračné tvory, aby predovšetkým potešil svoju matku – nadšenú chovateľku Hipppogriffov. Rokfortský klobúk ho na začiatku štúdia zaradil do Bifľomoru. Po skončení Rokfortu začal pracovať na Ministerstve mágie v Oddelení pre reguláciu a kontrolu zázračných tvorov. Počas tejto práce okrem iného vytvoril register vlkodlakov či sa podieľal na zákaze experimentálneho chovu. Jeho vnuk Rolf sa neskôr oženil s Lunou Lovegoodovou.

Vo filme Harry Potter a väzeň z Azkabanu sa meno Newt Scamander objavilo na Záškodníckej mape. Nikto však nevie, z akého dôvodu tam bol.

Známa herečka straší aj v realite! Neupravená a s hniezdom na hlave, tá ale vyzerá!

Toto ste o Potterovskej sérii nevedeli! Zaspomínajte si

Aj napriek tomu, že mnohí z vás vyrastali spoločne s Harrym Potterom, sa zrejme tieto zaujímavosti a pikošky k vám nedostali:

  • Dablér Daniela Radcliffa – David Holmes sa počas natáčania vážne zranil. A to až tak, že zostal ochrnutý!
  • Emma Watson zjavne tiež miluje knihy, pretože pri pohľade na Hermioninu izbu len skonštatovala, že by tam malo byť rozhodne oveľa viac kníh.
  • Zahrať si v niektorom z filmov chcel aj Robin Williams. Dokonca sa ponúkol, že bude hrať zadarmo. Odmietli ho!

  • Alan Rickman si poriadne strážil svoje nové BMW – Rupertovi Grintovi zakázal sa k nemu čo i len priblížiť.
  • Umrnčanú Myrtlu hrala v tom čase 46 –ročná žena.

  • Dementori nikdy neútočili na postavu Rona Weasleyho
  • Daniel Radcliffe použil počas natáčania všetkých častí až 160 párov okuliarov.

5 hollywoodskych filmov, o ktorých ste nevedeli, že ich režíroval Slovák

 

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: SITA, Warner Bros.

Tagy: Harry Potter Eddie Redmayne Fantastické zvery a ich výskyt

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov