Takto sa využíva úspech: Známe filmy vzišli z obľúbených seriálov!

Z filmu Mission: Impossible III
29.11.2016ZaujímavostiAk ste fanúšikmi seriálov, tak určite viete, že toho vášho obľúbeného nie je nikdy dosť a ani celovečerný film z neho sa vám nezdá od veci. Hoci sme sa napríklad Priateľov vo filmovej podobe nikdy nedočkali a zrejme už ani nedočkáme, mnohé z obľúbených seriálov si mohli užiť aj filmovú slávu. Viete, ktorým snímkam predchádzali seriálové verzie?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Bean: Najväčšia filmová katastrofa

Ani svojský Mr. Bean sa nestal úspešným z dňa na deň. Divácku obľúbenosť si začal pestovať už v roku 1990 v rodinnom televíznom seriáli. Podivného chlapíka s plyšovým macíkom v podaní nenapodobiteľného Rowana Atkinsona si zamiloval celý svet. Tak sa niet čo čudovať, že nenasledoval jeden, ale hneď viacero celovečerných filmov s týmto bláznivý m hlavným hrdinom. A to aj napriek tomu, že po prvej snímke tvrdil Rowan Atkinson, že Mr. Beanom už viac nebude. Nuž, teraz je dokonca aj v kreslenej verzii a stále má fanúšikov!

21 Jump Street

Áno, aj táto bláznivá akčná komédia má svoje počiatky v rovnomennom seriáli, od ktorého sa však výrazne líši. Seriál bol oproti filmu temnejší a zaoberal sa vážnejšími vecami, pričom hrdinský bol celý tím. Ten sa vo filmovej verzii úplne stratil a nahradila ich dvojica Jonah Hill a Chaning Tatum. Snímka mala obrovský úspech a vyslúžila si aj druhú časť. Mimochodom, v jednotke sa objavili aj traja herci z pôvodného seriálu, ktorí medzi rečou priznali, že aj oni začínali na 21 Jump Street.

5 kultových seriálov pre mladých z deväťdesiatych rokov

Mission: Impossible

Akčná snímka, ktorej ústrednú zvučku pozná azda každý, tiež neuveriteľne pochádza zo seriálu. No vďaka tomu, že išlo o tak úspešný prevod zo seriálu na film, o tom vie len málokto. S myšlienkou na filmovú verziu prišiel jej hlavný hrdina – Tom Cruise, ktorý bol aj producentom snímky. S jeho nápadom sa takmer nik nestotožňoval, no vďaka úspechu Utečenca mu nakoniec prikývli. A dobre spravili. Toto spracovanie však s pôvodným seriálom nemá až tak veľa spoločného.

Tvrdí chlapi Hollywoodu: Nebezpečné akčné scény robia bez dablérov!

Flinstonovci

Obľúbený americký animovaný seriál z dielne Hanna/Barbera z doby kamennej milovali azda všetci. Niet divu, že sa ho v roku 1994 rozhodli aj sfilmovať. V hlavnej úlohe zahviezdil John Goodman a dokonca sa v snímke objavila aj Elizabeth Taylor. Výsledok sa dal očakávať a všetky deti, si obľúbili aj filmovú verziu. Neskôr k tomu pribudol ešte ďalší film o rodinke Flinstonovcov, takže sme si autá na nožný pohon, dinosaury či všetko vytvorené z kameňa mohli užiť o čosi dlhšie. Jabadabadú!

Charlieho anjeli

Snímkam o odvážnych a sexi anjelikoch s Drew Barrymore, Lucy Liu a Cameron Diaz v hlavných úlohách predchádzal seriál, ktorý si vyslúžil 110 častí. Charlieho anjeli sú však o čosi špeciálnejším prípadom. Po dvoch celovečerných filmoch nenasledovala tretia časť, ako mnohí predpokladali, ale opätovný pokus o seriál. Ten však zlyhal a po ôsmich častiach svoju televíznu púť ukončil.

Známe hollywoodske priateľky: Ktoré herečky sú nerozlučné kamarátky?

Akty X

Ako si televízni diváci zamilovali seriálovú verziu mysterióznych Akty X, tak sa tešili aj v roku 1998 z tej filmovej. V nej sa zmiešalo to najlepšie, čo sa v seriáli našlo, teda horor, scifi, sprisahania a triler. Tento film sa, pochopiteľne, stal trhákom. Bohužiaľ, pokračovanie prišlo až o desať rokov neskôr a nestretlo sa s takým nadšeným obecenstvom. Detektívi FBI Mulder a Scullyová sa tento rok vrátili na obrazovky v šiestich seriálových častiach a úspech spred rokov obhájili.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: SITA, AP

Tagy: Akty X Mission: Impossible Flinstonovci

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov