Kritici ich neznášajú, diváci zbožňujú: Na týchto filmoch sa absolútne nezhodli!

August Rush
01.12.2016ZaujímavostiDiváci a kritici. Dve skupiny, ktoré sú nepochybne spojené so svetom filmu a bez ktorých by nemal zmysel. Je pochopiteľné, že nie vždy sa úplne zhodnú, no v niektorých prípadoch by sa priam rozsekali. Nasledujúce snímky kritici zniesli pod čiernu zem, zatiaľ čo diváci ich milujú!
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Saw (2004)

GAME OVER... Horor z roku 2004 je práve jednou z tých snímok, ktoré divákov a kritikov rozdelili. Prvú časť ako aj jej ďalšie pokračovania si diváci naplno užili a obľúbili kvôli neutíchajúcemu napätiu či psychologickej hre. Kritici to však videli úplne ináč a geniálny vrah Jigsaw u nich vôbec nemal šancu.

Kontroverzné snímky, ktoré vás šokujú: Toto viac než raz nezvládnete!

Záchranári (2006)

Záchranári s Kevinom Costnerom a Ashtonom Kutcherom v hlavných úlohách sú pre divákov hotovou pastvou pre oči. Dramatické záchrany na mori a romantická zápletka v spojení so známymi menami jednoducho sú lákavé. Kritici sa pozreli na film aj z inej stránky (mimo veľkých hviezd) a odsúdili predvídateľný dej a nafúknuté dialógy.

August Rush (2007)

Aj táto snímka je plná známych mien ako Robin Williams, Terrence Howard, Jonathan Rhys Myers, Keri Russell a dokonca aj mladý Freddie Highmore. Príbeh malého chlapca je skutočne veľmi dojemnou rodinnou drámou s kúskom romantiky a skvelou hudbou, ktorá chytí za srdce každého. Teda okrem kritikov. Tí sa nemohli dostať cez predvídateľný koniec filmu a skutočnosť, že to bolo naozaj veľmi sladké. Podľa slov kritičky Tricie Olsewski: „Nezáleží na tom, či máte radi dobrú hudbu, inšpiratívne príbehy alebo Rodina Williamsa, z tohto vás až budú bolieť zuby.“

Let´s Dance (2006)

Snímka, ktorá predstaviteľa hlavného hrdinu Channinga Tatuma vyniesla k hviezdam a spojila so súčasnou manželkou Jennou Dewan Tatum, zažívala medzi divákmi obrovský úspech. Pouličný tanečník, ktorý sa vždy nejakým spôsobom dostane do problémov, má šancu na skvelý život. No, kto by už len toto nemiloval? Kritici si na filme výrazne pochutili a negatívne recenzie neskončili ani po niekoľkých ďalších častiach.

Džentlmena v sebe nezaprie ani keď ide o sex: Tatum vyzradil pikošky o žene!

Muž v ohni (2004)

V tomto filme je naozaj dosť toho, čo si môžu diváci užiť. Silné výkony Christophera Walkena, Dakoty Fanning a Denzela Washington, ktorý ako zvyčajne zastáva rolu dobrého človeka s temnou minulosťou na výprave za pomstou. Kritici však neprihliadli na Denzelov kvalitný výkon a snímku odsúdili kvôli „nehanebne manipulatívnym a sadisticky násilným“ črtám.     

                 

Tieto nezhody však platia aj opačným smerom. Kritici nie sú vždy tí, ktorým sa niečo nepáči. Škola rocku (2003), Charlie a továreň na čokoládu (2005), Hulk (2003), King Kong (2005), Ako na vec (2002). Tieto a aj mnohé iné si u kritikov vyslúžili pomerne vysoké hodnotenie, zatiaľ čood divákov len biedne.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Warner Bros

Tagy: Ashton Kutcher Saw Channing Tatum Denzel Washington Kevin Costner

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov